Przygotowali kolację na czynnym wulkanie

Jedzenie na pewno nie było zbyt zimne.

Kucharze z restauracji luksusowego hotelu Holt wydali dla dwóch stałych klientów kolację na czynnym wulkanie. Posiłek przygotowano na wydobywającej się z niego lawie - podała w środę agencja AFP.

Na pomysł przygotowania kolacji na wulkanie wpadł 21 marca, gdy obudził się wulkan Fimmvorduhals pod lodowcem Eyjafjallajokull. Wraz z trzema kolegami zrealizował go we wtorek, serwując zupę z homarów, żabnicę oraz cebulę szalotkę.

U podnóża wulkanu kucharze przygotowali jadalnię: stolik i dwa krzesła rozstawione na czerwonym dywaniku. Gości dowieziono helikopterem. Za nietypową kolację musieli zapłacić po 350 euro.

"Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, więc wzięliśmy ze sobą maski i rękawice spawalnicze" - powiedział Eriksson. Nie wykorzystaliśmy tego sprzętu, ponieważ nigdy nie znaleźliśmy się niebezpiecznie blisko żarzącej się lawy" - zaznaczył.

Choć kucharze z hotelu Holt w Reykjaviku kolację na wulkanie zorganizowali wyłącznie dla dwóch klientów, przyrządzonych na lawie specjałów nie odmawiali również turystom. Otrzymali także propozycję z Hollywood, aby powtórzyć swój wyczyn przed kamerą.

doro/PAP

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Więcej o: