Hindus twierdzi, że od 70 lat nic nie jadł

Prahlad Jani twierdzi, że nie potrzebuje jedzenia. Od tygodnia obserwują go lekarze i... są zaskoczeni.

Na pewno nic nie jadł ani nie pił od sześciu dni - przez ten czas jest pod dokładną obserwacją w szpitalu w Ahmedabad w północno-zachodnich Indiach. Nie zaobserwowano jakichkolwiek objawów odwodnienia czy wygłodzenia. Pan Jani określa się jako bretharianin - żywiący się jedynie duchową energią. Wierzy, że jest pod opieką boginii, która dostarcza mu życiodajny ''eliksir'' przez dziurę w jego podniebieniu.

Chociaż to wszystko brzmi bardzo niewiarygodnie, zainteresowali się nim naukowcy z organizacji India Defense Research Development. Liczą, że obserwując Janiego dowiedzą się więcej o wytrzymałości ludzkiego organizmu na głód. Tę wiedzę będą mogli wykorzystać w praktyce żołnierze.

Jak dotąd Jani jest w doskonałym stanie. Od sześciu dni nic nie jadł, nie przyjmował żadnych płynów ani nie wydalał. Jest całkiem zdrowy, nie jest w letargu. Lekarze planują obserwować go jeszcze co najmniej przez dwa tygodnie. Spodziewają się zaobserwować ubytek masy mięśniowej, odwodnienie i przemęczenie organizmu.

Wśród hindusów i dżinistów post jest częstą praktyką. Jednak zwykle trwa najwyżej 8 dni. Przeciętnie człowiek jest wstanie wytrzymać bez jedzenia około 50 dni . Najdłuższa zanotowana głodówka trwała 74 dni .

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Więcej o: