Pies, który został bohaterem greckich protestów [ZDJĘCIA]

Jest sensacją internetu - pies, którego widziano na niemal każdej demonstracji w Atenach w ciągu ostatnich dwóch lat.

W Polsce mieliśmy ''psa na krze'' - Grecy mają swojego ''psa na zamieszkach''. Psa buntownika i bohatera. Stał się medialno-internetową legendą ostatniego tygodnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA NIEZWYKŁEGO PSA Z ATEN>>>

Ma swój profil na Facebooku (ponad 15 tys. wiernych fanów i liczba ta wciąż rośnie), blog sobie poświęcony, piszą i mówią o nim serwisy informacyjne na całym świecie (m.in. brytyjski ''The Guardian'', amerykański ''HuffingtonPost'', ''New York Post'', TV Fox, CNN itd.). - Widziałem go wiele razy w TV. Wygląda na to, że nie boi się gazów łzawiących, wybuchów, koktajli Mołotowa i ludzi krzyczących wokół - pisze o nim jeden z internautowych fanów.

Na zdjęciach widać, jak pies z ateńskiej ulicy przyłącza się do lewicowych demonstrantów, studentów, związków zawodowych i wszystkich uczestników wielu protestów od 2008 roku , szczeka na policjantów i nie boi się niczego.

Protesty w Atenach, 10.12.2008 - fot. AP

Tajemniczy bohater najczęściej nosi imię Kanellos , ale niektórzy mówią o nim Louk (od greckiego słowa ''loukaniko'' - kiełbasa - swojego ulubionego jedzenia) albo Teodor. Albo po prostu: ''najlepszy przyjaciel ludu'', ''pies-buntownik'', ''towarzysz Kanellos''.

- Dlaczego przyłącza się do zamieszek? Wierzy w zniesienie prywatnej własności? Uważa demonstrantów za swoje stado? A może chce, żeby policjanci zaczęli rzucać mu te wielkie kije? - pytają fani na Facebooku.

Pojawiły się też przypuszczenia, że pies tak naprawdę należy do jednego z fotografów lub... policjantów. Większość uważa go jednak za buntownika, który staje w obronie słabszych. I tak kundel z ateńskiej ulicy dla wielu osób stał się symbolem protestów.

Ale... czy to jest ten sam pies?

Po ulicach Aten włóczy się wiele psów , które wyglądają jak ten (te?) na zdjęciach. Łatwo je pomylić ze sobą - noszą takie same obroże (niebieskie dla psów i czerwone dla suczek), zakładane przez służby miejskie. Agencja AP twierdzi, że na jej zdjęciach pojawiły się co najmniej dwa różne psy.

I wszystko wskazuje na to, że na zdjęciach z ostatnich dwóch lat nie ma jednego psa-buntownika. Ale kiedyś demonstrantom w Atenach naprawdę towarzyszył ''towarzysz Kanellos'' .

Oto jeden z filmików na YouTube poświęconych psiemu bohaterowi (z 2007 r.):

Pies, który kiedyś mieszkał na terenie ateńskiej Politechniki i wytrwale uczestniczył w protestach, zmarł w 2008 roku. Ale jego legenda przetrwała - i ostatnio stała się jednym z internetowych mitów . A imię ''towarzysza Kanellosa'' odziedziczyły wszystkie uliczne psy, które biorą udział w ateńskich demonstracjach.

Hal

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Więcej o: