Gubi ci się komórka? Wymyślili na to sposób

Zdarzyło Ci się wracać przez pół miasta do domu po zostawioną komórkę? Wymyślono na to sposób. Gadżetów będzie pilnować... kolejny gadżet.

- To był mój problem. Gubię mnóstwo rzeczy. Mam wrażenie, że to dotyczy wielu osób - mówi James Logan, wynalazca urządzenia o nazwie Bringrr , które zapobiega zapominaniu telefonu.

Jak ono działa? Gdy uruchamiasz samochód, urządzenie, które można podłączyć do zapalniczki, szuka sygnału Bluetooth. Jeśli go nie wykryje - zaczyna dzwonić. - Rano ciągle zostawiam telefon w domu , podłączony do ładowarki. To by mogło pomóc - mówi Rob Enderle z firmy zajmującej się nowoczesnymi technologiami.

Jeśli z kolei zapominasz o ładowaniu, pomoże ci inne urządzenie. Phone Halo łączy się regularnie z komórką i sprawdza, czy jest naładowana . Możesz też za jego pomocą namierzyć urządzenie, które gdzieś ''posiałeś''. - Żona zawsze zostawia gdzieś telefon, a potem szuka go po całym domu. Jeśli jest wyciszony, naprawdę ciężko go znaleźć - mówi Enderle.

Kolejne urządzenie, ZOOM , można przyczepić do breloka do kluczy. Zacznie piszczeć, gdy nie wykryje sygnału telefonu. Oczywiście w tym przypadku mogą zdarzyć się fałszywe alarmy np. jeśli zostawimy klucze w kurtce, a sami pójdziemy na spotkanie.

Czy te wszystkie urządzenia mają sens? Z badań, które zleciła firma Jamesa Logana, wynika, że 80 proc. ludzi uważa gubienie telefonu za swój problem. 30 proc. stwierdziło, że chciałoby kupić gadżet, który rozwiązałby ten problem. Czy kolejny gadżet nie będzie powodował nowych problemów? Producenci twierdzą oczywiście, że nie. Gadżety redukują stres związany z gubieniem telefonów. - Zgubienie telefonu może być denerwujące a nawet niebezpieczne - mówi Enderle. - Co by było gdybyś miał wypadek i nie mógł zadzwonić po pomoc? - dodaje.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: