W szortach do supermarketu? Nie ma mowy!

Klientów roznegliżowanych nie obsługujemy! Takie przepisy obowiązują w supermarketach i aptekach w... Watykanie.

Turyści odwiedzający Watykan muszą pamiętać, aby ich ubiór był dostosowany do wymagań obowiązujących w stolicy apostolskiej. To, że w krótkich spodniach i z odsłoniętymi ramionami nie można wejść na przykład bazyliki św. Piotra, jest od dawna wiadome. Jednak obecnie godny strój trzeba mieć także w watykańskiej aptece i supermarkecie .

Do niedawna wymagania te dotyczyły wyłącznie pielgrzymów, pragnących wejść do Bazyliki Watykańskiej. Pilnujący wejścia strażnicy cofali osoby, których wygląd, ich zdaniem, nie licował z powagą miejsca: mężczyzn w krótkich spodniach i kobiety z gołymi ramionami lub w zbyt krótkich spódnicach.

Obecnie nie sposób w takim stroju wejść też do watykańskiej apteki, otwartej praktycznie dla wszystkich, pod warunkiem jednak, że ma się receptę, oraz do supermarketu, dostępnego tylko dla pracowników Stolicy Apostolskiej. Recepta czy legitymacja nie wystarczą, gdy wygląd ich posiadacza nie odpowiada oczekiwaniom gospodarzy. Korzystają z tego właściciele okolicznych sklepów z dewocjonaliami, które oferują jednorazowe okrycia, dostosowane do watykańskich standardów.

doro/IAR

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: