17-latka napisała list miłosny do astronauty. Odpisał

''Każdemu mężczyźnie by to pochlebiało'' - pisze astronauta.

Kosmonauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), Aleksadr Skworcow ma 44 lata i skronie przyprószone siwizną. Był zdziwiony, gdy dostał list miłosny od 17-letniej dziewczyny z Moskwy. Wielbicielka napisała na skrzynkę ISS. Za zgodą dziewczyny, jej rodziców i samego zainteresowanego opublikowano część odpowiedzi. Skworcow napisał m.in. :

Oczywiście, pochlebia mi to tak jak pochlebiałoby każdemu mężczyźnie, jednak jestem trochę zdziwiony, że dostałem list od 17-letniej dziewczyny. Wiem, że zdarza się, że dziewczętom w tym wieku zdarza się, że zakochają się w jakieś słynnej osobie. Jednak nigdy nie myślałem, że mogę stać się obiektem uczuć, takiej młodej osoby mając córkę w podobnym wieku - napisał Skworcow.

Astronauta powiedział, że ma nadzieję, że entuzjazm dziewczyny w większym stopniu dotyczy badań nad kosmosem niż jego osoby. - Nawet dorośli ludzie płaczą, gdy widzą startujący pojazd kosmiczny. Cieszę się, że astronauta może zostać bohaterem nastolatki, mam na myśli zawód jako taki, a nie moją własną osobę - pisał w liście.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: