Szczęśliwy piątek 13-tego: cudowne ocalenie, wygrana w lotto...

Tegoroczny jedyny piątek 13-tego okazał się być wyjątkowo szczęśliwy.

Szczęście w nieszczęściu: wypadek 13-latka

Piątek 13 sierpnia z pewnością był pechowy dla 13-letniego chłopca, którego w Suffolk w południowo-wschodniej Anglii podczas pokazów lotniczych trafił piorun. Chłopiec miał jednak również sporo szczęścia, bo praktycznie nic mu się nie stało.

- Ma tylko bardzo małe oparzenie na ramieniu. Przewieziono - powiedział Jason Gillingham z miejscowego pogotowia ratunkowego. Z pewnością dziełem zupełnego przypadku jest to, że załoga wezwanej na miejsce karetki pogotowia zajęła się chłopcem dokładnie o godz. 13.13 , co odnotowano w karcie.

A we Francji... niesamowita wygrana

Pewien uczestnik francuskiego Lotto na pewno nie już nigdy nie pomyśli o piątku 13-tego jako pechowym dniu. W losowaniu 13 sierpnia zgarnął w Lotto 13 milionów euro . Szczęśliwe numerki zostały wytypowane w departamencie Haute-Vienne w środkowej Francji. W sobotę poinformowała o tym rozgłośnia France-Info. Tożsamość szczęściarza nie jest na razie znana, posiadacz zwycięskiego losu ma 60 dni na zgłoszenie się po wygraną. Miejmy nadzieję, że nie miał pecha zgubić ani zniszczyć losu.

W tym roku był tylko jeden piątek trzynastego . Wbrew dość powszechnemu przekonaniu, że to pechowy dzień, w Lotto zagrało 13 sierpnia więcej ludzi niż zwykle. A może ktoś z Was też miał tego dnia wyjątkowe szczęście?

doro /PAP

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: