Prawie jak najlepsza praca świata. 30 dni i nocy w muzeum

Nie jest to tropikalna wyspa, ale i tak 1500 osób z całego świata chciało uczestniczyć w eksperymencie.

Udało się tylko jednej. Muzeum Nauki i Techniki (Museum of Science and Industry) w Chicago znalazło już sublokatora, który w ramach eksperymentu będzie przez 30 dni mieszkał w przestronnym budynku. Zwycięzcę wyłonił konkurs, na piątkę finalistów ''Nocy w muzeum'' (bardzo długiej nocy) głosowali internauci.

Najwięcej głosów zdobyła 24-letnia Kate McGroarty , pochodząca ze stanu Minnesota, absolwentka uniwersytetu Northwestern w Chicago. 20 października McGroarty, początkująca aktorka i scenarzystka, zamieni swój niewielki apartament w Chicago, na obszerny gmach muzealny.

A tam czekać będą na nią takie atrakcje jak możliwość spędzania nocy w kopalni węgla lub łodzi podwodnej. Do obowiązków lokatorki muzeum będzie należało opisywanie wrażeń na specjalnym blogu i na internetowych serwisach społecznościowych Facebook czy Twitter. Ma także publikować krótkie firmy wideo.

Te same zajęcia należały do obowiązków Bena Southhalla - ''sublokatora'' i opiekuna tropikalnej wyspy Hamilton w Australii. Jego robotę nazywano NAJLEPSZĄ PRACĄ ŚWIATA - WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ>>>

Kate McGroarty pozwolono na przyniesienie dwóch wypełnionych ubraniami i prywatnymi przedmiotami walizek. Do swej dyspozycji będzie miała ukrytą przed zwiedzającymi sypialnię i łazienkę. Przez 30 dni nie będzie jej wolno opuścić muzeum.

Dyrekcja muzeum zapewnia że, dostęp do świeżego powietrza i widoku nieba zostanie zapewniony sublokatorce - od czasu do czasu. Za swój udział w eksperymencie otrzyma 10 tys. dolarów oraz kilka drobny upominków, np. nowego iPada.

David Mosena, dyrektor chicagowskiej placówki przypomina, że przygotowania do eksperymentu trwały ponad rok, a sam pomysł nie miał nic wspólnego z popularnym filmem zatytułowanym ''Noc w muzeum'' (Night at the Museum).

Do eksperymentu zgłosiło się ponad 1500 osób nie tylko z całych Stanów Zjednoczonych, ale także z Europy, Australii i Ameryki Południowej. Muzeum Nauki i Techniki w Chicago to jedna z największych tego typu placówek na świecie. W ciągu 75 lat istnienia odwiedziło je ponad 175 milionów osób.

Hal / PAP

TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO FANÓW DESERU>>>

Więcej o: