Superklej do kości. Przełom w medycynie [ZDJĘCIA]

Kanadyjscy lekarze potocznie nazywają go Kryptonit. Używany jest do skomplikowanych operacji na sercu.

Konkretnie do złączenia rozciętej kości klatki piersiowej. Obecnie powszechnie używa się drutu, którym sczepia się rozcięty element. Przez ok. 2 miesiące rekonwalescencji każdy oddech i kaszlnięcie wywołują silny ból. Pacjentom przez pierwsze tygodnie podaje się morfinę i ketoprofen (w Polsce znany jako Ketanol).

Tym, którzy zgodzili się na użycie Kryptonitu nic mocniejszego niż ibuprofen (w Polsce znany jako np. Ibuprom) ponieważ praktycznie nie odczuwali bólu po operacji. W przeciągu 24 godzin od jego użycia ich kości były już dość solidnie złączone.

- Miałem tę operację, widać to na mojej klatce piersiowej, ale czy nie powinno to teraz boleć? W ogóle nic nie odczuwam - powiedział telewizji CTV z jeden z pacjentów.

W Kanadzie specjalna mieszanka klejąca została właśnie zarejestrowana i dopuszczona do użytku. Niestety jej zastosowanie podnosi koszt operacji o ok. 500$ co dla wielu pacjentów stanowi problem. Decydują się na nią jedynie Ci, którym grożą bardzo poważne komplikacje pooperacyjne.

Lekarze starają się o rządowe dofinansowanie, by substancja mogła być częściej stosowana. Ich głównym argumentem jest to, że leczenie pacjentów zwalnianych szybciej ze szpitala w generalnym rozrachunku będzie mniej kosztowne.

- Rezultaty są niesamowite, wręcz niewiarygodne - ocenia dr. George Christakis, który ''skleił'' jak dotąd sześciu pacjentów.

Superklej ma same zalety szybko twardnieje, wzmaga wzrost tkanki kostnej a do tego składa się w większości z naturalnych komponentów. Naukowcy oceniają, że w samej Kanadzie jego użycie mogłoby przyspieszyć i ułatwić 29,000 operacji rocznie .

arak

TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO FANÓW DESERU>>>

Więcej o: