Takiej reklamy jeszcze nie było. 100% eko [WIDEO]

Na planie nowych reklam Hyundaia nawet prąd czerpano z rowerowego dynama.

Ruszyła kampania reklamowa przyjaznej środowisku serii Hyundaia - Live Smart. Promowane są kolejne ekologiczne samochody tej marki - Sonata (wersje Hybrid i 20T) oraz Tucson .

Plan filmowy gdzie nakręcono trzy reklamy był całkowicie przyjazny środowisku. Zatrudniono nawet specjalistkę, której zadaniem było pilnowanie eko-porządku i edukacja wszystkich pracujących na planie. Uczyła jak segregować śmieci i oszczędnie zużywać wodę. Dzięki jej pracy zgromadzono o 75% mniej śmieci niż zazwyczaj.

Jak ekologicznie to do końca - tą maksymą kierowali się marketingowcy Hyundaia i producenci kampanii. Założyli, że podczas realizacji nagrania nie zostaną wyemitowane najmniejsze ilości dwutlenku węgla. Udało się to w 96% .

Energię elektryczną służącą do oświetlenia planu pozyskano za pomocą roweru dynamo. Baterie słoneczne kumulowały prąd do ładowania kamer i innych wymagających tego sprzętów. Specjalne dźwignie napędzane siłą ludzkich mięśni posłużyły do przesuwania ekranu, na którym wyświetlano drzewa i ulicę.

Dzięki tym urządzeniom i zaangażowaniu wszystkich osób biorących udział przy kampanii udało się w przyjazny dla środowiska sposób nakręcić całkiem ładne i ciekawe reklamy.

Promowane samochody posiadają dwa silniki - elektryczny i spalinowy. Producenci zapewniają, że przy użyciu tego pierwszego można jechać nawet do 100 km/h. Litowo-polimerowe baterie, które gromadzą prąd są według Hyundaia najwydajniejszymi na świecie.

arak

TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO FANÓW DESERU>>>

Więcej o: