Wyleciał z kraju w przebraniu staruszka

Zdradziły go gładkie dłonie.

Kanadyjskie władze badają wyjątkowy incydent: pasażer samolotu Air Canada, lecącego z Hong Kongu do Vancouver, dostał się na pokład przebrany za staruszka . Kanadyjska Służba Graniczna określa wydarzenie jako ''niewiarygodny przypadek kamuflażu''.

Na początku lotu był brany za starszego mężczyznę rasy białej, chociaż zauważono jego młodo wyglądające dłonie. Podczas lotu pasażer udał się do łazienki i wrócił z niej jako dwudziestoletni Azjata - zapisano w raporcie, ujawnionym przez CNN.

Po wylądowaniu w Kanadzie mężczyzna dostał się pod eskortę oficerów Służby Granicznej. Według raportu stara się o przyznanie statusu uchodźcy.

W obecności oficerów mężczyzna przyznał się do mistyfikacji i ponownie założył kostium, składający się z silikonowej maski, brązowej, skórzanej czapki, okularów i brązowego swetra. Oficerowie stwierdzili, że podobieństwo do starszego mężczyzny rasy kaukazoidalnej jest uderzające , a młody Azjata potrafi do tego wiernie naśladować ruchy starca.

- Przed odlotem pasażerowie muszą przejść przez wiele kontroli tożsamości - zapewniał Peter Fitzpatrick, rzecznik Air Canada.

Kanadyjskie Służby Graniczne nie poinformowały dlaczego mężczyzna założył kostium ani jak udało mu się dostać na pokład. Raport podaje jednak, że wszedł do samolotu, używając karty pokładowej innego pasażera.

sza

TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO PONAD 2000 FANÓW DESERU>>>

Więcej o: