Goryle zaczynają chodzić jak ludzie. Ewolucyjny skok? [WIDEO]

A może to po prostu inteligentna bestia?

Goryl Ambam z jednego z brytyjskich ogrodów zoologicznych odkrył, że pozycja wyprostowana jest lepsza niż chodzenie na czworakach. Prawdopodobnie doszedł do tego, kiedy chcąc przenieść kilka przedmiotów, zauważył, że dużo łatwiej będzie to zrobić, mając wolne ręce. Co więcej, chodzenie na dwóch nogach daje mu przewagę nad innymi gorylami w walce o pożywienie - dzięki dodatkowym centymetrom może wcześniej zauważyć, że opiekunowie przynieśli obiad. A poza tym:

- Dzięki temu ma zawsze czyste i suche ręce. W sam raz, żeby podpisać gwiazdorski kontrakt - żartował opiekun goryli w parku w hrabstwie Kent.
 

Jeden z filmów, na którym występuje Ambam, zdobył już wielką popularność w na serwisie YouTube. Internauci traktują go jako dowód potwierdzający teorię ewolucji. Trudno jednak z tego przypadku wnioskować o ewolucyjnym skoku. Nie wiadomo, czy dzieci Ambama będą naśladować jego styl chodzenia, a pod względem anatomicznym goryl niczym nie różni się od swoich kolegów. Za to z pewnością jest od  nich dużo sprytniejszy.

Więcej o: