126. urodziny? Księga Rekordów Guinnessa nie wierzy [ZDJĘCIA]

Ale w rodzinie Kubanki Juany Rodriguez nikt się tym nie przejmuje. Najstarsza (być może) kobieta na świecie hucznie obchodziła wczoraj 126. rocznicę narodzin. ?Tylko ja mam 126 lat. Nie znajdziecie nikogo innego w tym wieku? - mówi z dumą.

Wydaje się to zdumiewające, jednak dokumenty mówią wyraźnie: pani Rodriguez przyszła na świat 2 lutego 1885 r. Autentyczność tej informacji podważa komisja Rekordów Guinnesa. - Jeśli nie chcą wierzyć, niech nie wierzą, ale moja mama ma 126 lat - przekonuje Eleuvildo Cabrera. Pani Rodriguez od ponad wieku mieszka w tym samym miejscu, miasteczku Ceiba Hueca i nadal cieszy się dobrym zdrowiem.

Pogodna 126-latka. Zobacz zdjęcia z urodzin >>>

Trzeba przyznać, że choć życie na Karaibach bywa ciężkie, to ludzie mieszkający w tym regionie świata należą do najbardziej długowiecznych . Kilkanaście dni temu swoje 111. urodziny uczcił cygarem Ignacio Banos , również Kubańczyk, z kolei rok temu na archipelagu Antyli Małych w wieku 114 lat zmarła Eugenie Blanchard, do której należał wówczas oficjalny tytuł najstarszej kobiety świata.

Zima stulecia zaatakowała. Zobacz megakorek w Chicago >>

Więcej o: