Niesamowity film z "zaginionym plemieniem"

Oto jedno z ostatnich plemion, które nie ma żadnego kontaktu ze cywilizacją. Kilka dni temu pokazywaliśmy wam zdjęcia, teraz możecie obejrzeć film.

Fotografie wywołały duże poruszenie na całym świecie. Dlaczego? Przedstawiają plemię, które jako jedno z ostatnich żyje odcięte od świata. Niestety czyha na nie niebezpieczeństwo - zagrożeniem są drwale, którzy nielegalnie wycinają dżunglę po peruwiańskiej stronie granicy i spychają peruwiańskie plemię do Brazylii.

Rząd Peru, zamiast walczyć z wycinką lasów, wolał udawać, że takie plemię nie istnieje. Brazylia we współpracy z BBC1 udowadnia, że tak.

- To nagranie to jedyny sposób na przekonanie świata, że oni tam są. Jeśli drwale albo górnicy do nich dotrą, to nie będą strzelać fotek tylko strzelą z broni - mówi Jose Carlos Meirelles, członek brazylijskiego Indian Affairs Dept.

Ludzie pokazani w filmie nie potrzebują ingerencji cywilizowanego człowieka. Liderzy brazylijskich Indian podkreślają, że naszym obowiązkiem jest ich ochrona. Niech sami kiedyś zdecydują, czy chcą dołączyć do współczesnego świata.

''Zaginione plemię'', z którym nie ma kontaktu. Pierwsze zdjęcia>>>

Niewidzialny człowiek. Jego ciało stapia się z tłem >>

Więcej o: