Człowiek Lodu pokazuje swoją prawdziwą twarz [ZDJĘCIA]

Czy pamiętacie Oetziego, którego zmumifikowane ciało przeleżało ponad 5000 lat w alpejskim lodowcu? Dzięki badaniom DNA oraz zastosowaniu najnowocześniejszych technik kryminalistycznych możemy dziś zobaczyć najbardziej prawdopodobną rekonstrukcję jego twarzy.

Oto, dzięki pracy dwójki holenderskich specjalistów, Alfonsa i Adrie Kennis, patrzy na nas przedwcześnie postarzały facet z siwą, zmierzwioną brodą. Ciemne, głęboko osadzone oczy okala pajęczyna głębokich zmarszczek. Widać od razu, że życie go nie oszczędzało .

Oetzi mierzył 1,6 m wysokości i ważył ok. 50 kg. Zdaniem naukowców, w momencie śmierci liczył sobie 45 lat . Wyniki badań tomograficznych wskazują, że zginął od strzały, która przeszyła jego tętnicę szyjną, prawdopodobnie podczas jakiejś gwałtownej plemiennej potyczki .

ZOBACZ JAK DOTYCHCZAS WYOBRAŻANO SOBIE OETZIEGO >>

Najnowsza rekonstrukcja zostanie zaprezentowana na wystawie w Muzeum Archeologicznym Południowego Tyrolu w Bolzano we Włoszech. Zatytułowano ją po prostu ''Oetzi 20'', aby podkreślić przypadającą w przyszłym roku 20. rocznicę odkrycia Człowieka Lodu.

Jak mówi Angelika Fleckinger, dyrektor muzeum: ''Naszym celem jest ukazanie możliwie jak najpełniejszego portretu Oetziego , a także epoki, w której żył, wykraczając poza czysto naukowe zagadnienia''. Dla chętnych: ekspozycja będzie otwarta od marca do stycznia 2012 r.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU CYGAR NA KUBIE>>>

Więcej o: