Ahmadineżad: Igrzyska w 2012 to syjonistyczna konspiracja

Choć logo Igrzysk Olimpijskich w Londynie znane jest już prawie od czterech lat, ciągle budzi kontrowersje. W przeszłości określano je już jako zakamuflowaną swastykę. Komuś innemu logo skojarzyło się z parą w trakcie współżycia. Mahmud Ahmadineżad także postanowił wtrącić swoje trzy grosze: jego zdaniem logo tworzy proizraelski napis.

Iran grozi, że zbojkotuje olimpiadę, jeżeli władze brytyjskie nie zmienią logo. Ich zdaniem, elementy napisu są tak naprawdę zakamuflowanym słowem 'Syjon' (ang. Zion ). Znak graficzny w założeniu miał ukazywać kanciaste '2012', lecz ludzie natychmiast zaczęli tworzyć swoje własne interpretacje.

(fot. AP)

Oryginalne logo olimpiady. (fot. AP)

Tymczasem rząd Iranu postanowił pójść o krok dalej, i stwierdzić, że logotyp Igrzysk w jakiś sposób jest częścią międzynarodowej pro-izraelskiej konspiracji. Do MKOl trafiła oficjalna skarga, w której pojawiły się żądania zmiany logo i przeprowadzenia śledztwa wobec jego projektantów. Jeżeli stanie się inaczej, irańscy sportowcy na czas igrzysk zostaną w domu.

Jak donosi propaństwowa Irańska Studencka Agencja Informacyjna, w liście pada sformułowanie 'Dokumenty opublikowane w Internecie udowodniły, że słowo Syjon w logo Igrzysk Olimpijskich 2012 jest hańbą dla olimpiady'.

(fot. YouTube)

Logo przerobione na 'Syjon'. (fot. YouTube/CameronsContrick)

Organizatorzy imprezy są zdziwieni, że skarga wpłynęła dopiero teraz: - Logo zostało stworzone w 2007 roku, było wiele razy prezentowane i konsultowane. - wynika z wypowiedzi rzecznika - Przedstawia ono dokładnie datę '2012', i nic innego.

Cóż. Pozostaje nam pogratulować wyobraźni i dobrego samopoczucia. Nie ma nic lepszego, niż porządna teoria spiskowa. My na przykład podejrzewamy międzynarodową konspirację rastamanów. Oni sporo śpiewali o Syjonie. Na przykład tak:

 

TOP 5 ciętych tekstów Moniki Olejnik>>

Więcej o: