Najdroższe komiksy świata. Po 1 mln $ i więcej [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciostronicowy zeszyt z przygodami Spider-Mana w momencie wydania w 1962 r. kosztował dokładnie 12 centów. Wczoraj amerykański kolekcjoner nabył go po cenie 10.000.000 razy wyższej. Robi wrażenie? Ale i komiks rzecz jasna nie byle jaki.

Chodzi o 15. numer słynnej za Atlantykiem serii ''Amazing Fantasy'' , w którym debiutował Człowiek-Pająk. Od dłuższego czasu prężne w USA środowisko kolekcjonerów tego typu pop-kulturowych archiwaliów huczało od plotek, że wreszcie znalazł się człowiek, który posiada ten właśnie, konkretny zeszyt. I chce go sprzedać.

ZOBACZCIE GALERIĘ OKŁADEK NAJDROŻSZYCH KOMIKSÓW >>

Wieści okazały się prawdą. Za pośrednictwem portalu ComicConnect.com biały kruk przeszedł z rąk do rąk za niebagatelną sumę pieniędzy. Mówiąc jednak szczerze, to nie sama przelana kwota stanowi w tym przypadku o rekordzie. Jak mówi Stephen Fishler, rzecznik ComicConnect:

Prawdziwym przełomem, swoistym rekordem jest fakt, że te 1.2 mln dolarów zapłacono za komiks z 1962 r. To niesamowite i niezwykle inspirujące, że stosunkowo tak niedawno wydane rzeczy można sprzedawać po takich cenach.

Na amerykańskim rynku już wcześniej zdarzały się równie wysokie transakcje. Zobaczcie galerię okładek najdroższych komiksów >>

TOP 5 'świetnych' dowcipów członków Prawa i Sprawiedliwości>>

Więcej o: