Najstarsza osoba na świecie ma ponad 114 lat [ZDJĘCIA]

Besse Cooper oficjalnie trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Przeżyła 21 amerykańskich prezydentów i dwie wojny. Ma dokładnie 114 lat i pół roku.

To już pewne. Przedstawiciele organizacji tropiącej światowe rekordy oficjalnie potwierdzili, iż Besse Cooper to najstarsza osoba na ziemi . Poprzedni rekord należał również do kobiety i również Amerykanki - Eunice G Sanborn - która zmarła w zeszłym miesiącu.

ZOBACZ zdjęcia w galerii >>>

Besse Cooper przyszła na świat 26 sierpnia 1896 roku jako jedno z ośmiorga dzieci. Najwcześniejsze lata swojego życia spędziła szczęśliwie w Sullivan County w Tennessee. W czasie I wojny światowej zmieniła miejsce zamieszkania na Georgię, gdzie uczyła w szkole i gdzie poznała swojego przyszłego męża, Luthera Coopera.

fot. AP

Ślub wzięli w 1924 roku i żyli zgodnie przez 39 lat do czasu śmierci mężczyzny prawie 50 lat temu. Najstarsza kobieta na świecie doczekała się czwórki dzieci, jedenaściorga wnuków i piętnaściorga prawnuków, spośród których jeden ma już swoje dziecko.

Do czasu skończenia 105 lat Besse Cooper mieszkała sama , jednak pogarszający się stan zdrowia zmusił ją do zamieszkania w domu opieki, w którym, z racji rekordu, odbyła się wczoraj mała uroczystość.

Besse Cooper z córkami. (AP)

Sposób na długowieczność? Zdaniem syna Besse Cooper matka zawdzięcza swój wiek szczęśliwemu dzieciństwu i dobrym genom. Ona sama w dniu swoich 113. urodzin zapewniała, że jedyny sposób, to "pilnować swojego nosa i nie jeść fast foodów" .

Jeśli więcej osób będzie dożywało tak pięknego wieku, to trzeba będzie zacząć śpiewać 200 lat zamiast 100.

Ma na ciele aż 82 tatuaże z Julią Roberts!>>

Więcej o: