Tokio opustoszało i zniknęło w ciemnościach. Straszny widok [ZDJĘCIA]

Zazwyczaj jest tętniącą życiem, rozświetloną metropolią. Oślepia neonami, ogłusza ruchem ulicznym, dezorientuje swoim tłokiem. Tym razem jest inaczej - z powodu katastrofalnego tsunami, władze stolicy Japonii zdecydowały się na wyłączenie części świateł. Miasto opustoszało.

Tokio straciło w ostatnich dniach wiele ze swojej żywotności. Ludzie nie chcą opuszczać domów z obawy przed radioaktywną chmurą.

(fot. AP)

Wszystkie zbędne źródła światła - neony, billboardy - zostały wyłączone. Transport publiczny nie funkcjonuje tak sprawnie jak kiedyś. Od czasu do czasu pojawiają się wstrząsy wtórne.

(fot. AP)

Fotoreporterzy uchwycili na zdjęciach, jak wygląda obecne Tokio. W porównaniu z fotografiami starszymi zaledwie o miesiąc, różnica jest porażająca.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z OPUSTOSZAŁEGO TOKIO >>

Nie mamy jednak żadnych wątpliwości co do tego, że za kilka miesięcy miasto znów będzie tętniło życiem. Biorąc pod uwagę talent Japończyków do błyskawicznej odbudowy i ich niesamowitą dyscyplinę, opanowanie sytuacji w jednej z największych metropolii świata nie powinno zająć zbyt długo.

Japonia: pies ratuje psa. Wzruszający film

Więcej o: