Nowy hit na rynku: staniki push-up dla 8-latek [WIDEO]

Takie właśnie staniki wyprodukowała ostatnio słynna firma Abercrombie & Fitch. Były one częścią sprzedawanej na Wyspach kolekcji strojów kąpielowych dla dzieci i do poniedziałku cieszyły się ogromną popularnością. Znalazły się w pierwszej trójce najczęściej sprzedawanych produktów.

W tym świetle nie jest wcale zaskakujące, że firma rozpoczęła ich produkcję - większą niespodzianką był fakt, że pod naciskiem organizacji ochrony praw dzieci oraz części zbulwersowanych rodziców tak szybko wycofała się z pomysłu.

Tak na swoim blogu pisała matka jednej z dziewczynek, przyznając jednocześnie, że nie chcąc kupić ekstrawaganckiego bikini, musiała stoczyć ze swoim dzieckiem prawdziwą bitwę :

Oczywiście moja córka bardzo chciała ''przebrać się za kobietę'', ale przecież push-up jest w gruncie rzeczy erotycznym elementem stroju, został wymyślony, aby dosłownie i w przenośni uwypuklić piersi. Czy to jest odpowiednie dla drugoklasistki?

W poniedziałek staniki tego typu zostały wycofane ze sprzedaży . Zaznaczmy jednak, że w Wielkiej Brytanii nie był to pierwszy taki przypadek - rok temu inna firma odzieżowa, Primark, oferowała podobne bikini dla 7-latek. Wówczas sprawa skończyła się w sądzie , a ostatecznie wszystkie pieniądze ze sprzedaży przekazano na cele charytatywne.

Dlaczego ludzie wykupują cukier? >>

Więcej o: