Znalazł się cwaniak na warszawiaka. Projekt Trójząb z Trójmiasta [WIDEO]

Trójmiasto podniosło rękawicę rzuconą przez buńczucznych warszawiaków. Projekt Trójząb - grupa z Trójmiasta stworzyła piosenkę i teledysk nawiązujące do internetowego hitu minionej zimy - ''Nie masz cwaniaka nad warszawiaka'' w wykonaniu Projektu Warszawiak.

Przypomnijmy: w styczniu powszechny zachwyt wśród internautów warszawskich i nie tylko wywołał cover

''Nie masz cwaniaka nad warszawiaka''

Stanisława Grzesiuka. Teledysk z Łukaszem Garlickim i Warszawą o stu twarzach w rolach głównych obejrzano na YouTube ponad 2,5 miliona razy.

Sukcesu Projektu Warszawiak pozazdrościło Trójmiasto i odpowiedziało własnym nagraniem. Wczoraj odbyła się premiera teledysku do piosenki Projektu Trójząb ''Monelasino''. Nawiązania do warszawskiego hitu są oczywiste - ta sama retro-kiczowata stylistyka, podobna konstrukcja teledysku, a do tego prztyczek w warszawski nos. W tekście "Montelasino" pojawia się mieszkaniec stolicy, który ''w Sfinksie na klapku tańczy'' i krzyczy do barmana: ''Z Warszawy jestem, modżajto mi nalej'' .

 

Autorem tekstu jest Tomasz Jurgielewicz . Muzykę skomponował Michał Sierakowski. Piosenkę wykonali: Marcin Sternik z Klubogalerii Soho, Konrad Brodowski i Tomasz Jurgielewicz z restauracji Coco oraz Marta Sulkowska. W teledysku, gościnnie, wystąpił prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Tomasz Kot oraz Mirosław Baka.

Jak Wam się podoba trójmiejska odpowiedź na wyzwanie warszawskich cwaniaków? Nie chcemy stawiać się po żadnej ze stron, ale naszym zdaniem Projekt Warszawiak nadal rządzi.

TOP 8 najwyższych konstrukcji na świecie. Zobacz >>

Więcej o: