Niesamowita historia ''Domu Hitlera''. Przetrwał niemieckie bombardowania

Dom, który stał się internetowym celebrytą za sprawą swojego podobieństwa do wizerunku Adolfa Hitlera, odkrywa swoje tajemnice. Mury stojącego w walijskim mieście Swansea budynku mogą mówić. I mają wiele do opowiedzenia.

Skromny dom o pochyłym dachu i wąskich oknach, którego front tak bardzo przypomina twarz Hitlera, należał do rodziny Clive'a Daviesa od ponad stulecia - pisze ''Daily Mail''.

Jego kariera zaczęła się w latach 1890-tych, kiedy służył za sklep z męską odzieżą. W latach 50-tych mieścił się tam warsztat naprawy telewizorów, w latach 60-tych kiosk z gazetami, w 70-tych kwiaciarnia, a następnie sklep jubilerski, aż do początku lat 80-tych, kiedy przekształcono go w dom mieszkalny.

Najintensywniejszym okresem w życiu tego domu była jednak druga wojna światowa. Podczas niemieckich bombardowań zostały zniszczone budynki znajdujące się dookoła ''Domu Hitlera''. On jako jedyny w sąsiedztwie szczęśliwie uszedł z życiem .

Obecnie Davies wynajmuje dom kilku lokatorom. O popularności budynku dowiedział się, otrzymując wiadomość z wojskowej bazy w Kabulu, gdzie przebywa jego syn Guy. Wcześniej nawet nie domyślał się jaki potencjał kryje się w budynku. - Nie widziałem podobieństwa. Dopiero teraz nagle mnie uderzyło - powiedział Davies.

ZOBACZ ZDJĘCIA LEGENDARNYCH AUT FIATA. Od 1899 do teraz>>>

Więcej o: