Koniec świata. Krowy dają ludzkie mleko

Dużo jest prawdy w stwierdzeniu, że teraz wszystko robione jest w Chinach - ubrania, buty, sprzęt elektroniczny. Do tej listy już wkrótce trzeba będzie dopisać mleko. Tak, tak - ludzkie mleko od krowy.

Jest to, delikatnie mówiąc, bardzo dziwne. Bo przecież zawsze krowy dawały krowie mleko. Wyobraźnia człowieka sięga jednak dalej i w Chinach z sukcesem wszczepiono stadu liczącemu 300 sztuk bydła ludzkie geny, w efekcie czego zwierzęta produkują mleko o takich samych właściwościach, co ludzkie .

Po co? Wiadomo, że naturalny pokarm jest najlepszy dla każdego niemowlaka . Takie mleko zawiera bardzo dużo substancji odżywczych pobudzających układ immunologiczny i zmniejsza ryzyko infekcji. Ani mleko krowie, ani modyfikowane nigdy ludzkiemu pod tym względem nie dorówna.

- Ludzkie mleko zawiera idealne proporcje protein, węglowodanów, tłuszczy, minerałów i witamin potrzebnych dla prawidłowego rozwoju i wzrostu niemowląt. Mleko krowie zapewnia wartości odżywcze, ale problemy z jego trawieniem nie czynią go idealnym pokarmem dla ludzi - mówi profesor Ning Li, odpowiedzialny za cały proces badawczy.

Ten dość odważny eksperyment od razu wywołał burzę. Przeciwnicy żywności modyfikowanej genetycznie i walczący o prawa zwierząt zareagowali ostro. Po pierwsze, czy takie mleko jest bezpieczne dla nas? Po drugie, czy jest bezpieczne dla zwierząt?

Profesor Li jest przekonany, że "ludzkie mleko od krowy" będzie tak samo nieszkodliwe jak to tradycyjne. Naukowcy marzą, by za 10 lat każdy mógł napić się takiego mleka prosto ze swojej lodówki . My się na to nie piszemy.

TOP 8 najwyższych konstrukcji na świecie. Zobacz >>

Więcej o: