Pamiętacie palącego 2-latka? Jest ich więcej! W Chinach

Palenie w Chinach staje się coraz poważniejszym problemem. Nie tylko z powodu sporych kosztów społecznych związanych z dorosłymi palaczami - ale coraz większym rozpowszechnieniem nałogu wśród dzieci. Nowe zdjęcia wywołały w Kraju Środka gorącą debatę.

Fotografie palących dzieci, jak także nagranie wideo ukazujące dwójkę czterolatków palących w przejściu między wagonami mogą ostatecznie doprowadzić Chiny do przyjęcia zakazu palenia w miejscach publicznych.

W Chinach pali około 30 proc. populacji. To aż 300 milionów osób - więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Ponad połowa mężczyzn oddaje się temu nałogowi. Rząd od 1995 roku zapowiada twardą walkę z paleniem papierosów, jednak do tej pory nie przyniosło to żadnych efektów.

(fot. MSNBC.com)

Być może sytuację poprawi planowany od 1 maja zakaz palenia w miejscach publicznych. Jednak eksperci z Wielkiej Brytanii nie pozostawiają na nim suchej nitki - problemem jest raczej dostępność i cena paczki.

O ile rodzice indonezyjskiego 2-letniego palacza przejęli się jego nałogiem i postarali się, aby go rzucił - chińscy niezbyt przejmują się takimi błahostkami. Być może właśnie na to powinni zwrócić uwagę tamtejsi eksperci?

Dźwięki kosmosu: posłuchaj, jak brzmi 6 gwiazd i planet [WIDEO] >>

Więcej o: