Teraz i ty możesz zabić ben Ladena. W grze komputerowej [WIDEO]

Już tydzień po śmierci ben Ladena każdy może wcielić się w członka sił specjalnych Navy Seals, przylecieć helikopterem do jego pakistańskiej rezydencji i samodzielnie wymierzyć mu sprawiedliwość. Wszystko to dzięki Kuma\War, komputerowej grze FPP rekonstruującej najważniejsze operacje wojny z terroryzmem.

Promocyjny tekst na stronie gry brzmi bardzo podniośle:

Trwające dekadę ogólnoświatowe polowanie na Osamę bin Ladena zostanie zakończone w czterdziestominutowym deszczu gorącego ołowiu... przez Ciebie.

W Kuma\War gracz przyjmuje pierwszoosbową perspektywę, tzn. widzi świat oczami jednego z żołnierzy. Uzbrojony w karabin ma za zadanie odszukać i zabić ben Ladena, zdobyć dane al-Kaidy oraz zniszczyć zestrzelony helikopter. Jeden z internautów wykonał tę misję tak:

 

Grę stworzyła prywatna firma Kuma Reality Games, zajmująca się wirtualną rekonstrukcją wydarzeń z frontów na całym świecie. Każdego miesiąca twórcy gry udostępniają dodatki z nowymi misjami. Obecnie jest ich już 50, m.in. a wśród nich m.in. akcja pojmania Saddama Husajna . Wiele nowych misji jest odtwarzanych we współpracy z armią USA i żołnierzami powracającymi z Iraku.

Kuma Reality Games są prywatną firmą, ale ich cel jest patriotyczny. Liczą na to, że ''opowiadając historie żołnierzy wojsk amerykańskich i koalicyjnych za pomocą tak potężnego medium, sprawią, że amerykańska opinia publiczna będzie mogła lepiej ocenić niebezpieczeństwa, z którymi się mierzą''.

Grę można za darmo ściągnąć

pod tym adresem

.

Więcej o: