Jak Facebook inspiruje rodziców. Dziewczynce dali na imię...

Młodzi rodzice z Izraela postanowili nadać swojej córeczce imię nowoczesne i oryginalne, dlatego, podążając za duchem czasu, inspirację zaczerpnęli z popularnego serwisu społecznościowego Facebook i nazwali ją... Like.

Najpopularniejsze dziewczęce imiona w tym kraju, to Noa, Maya i Tamar. Lior Adler z żoną Vardit chcieli jednak dać swoim dzieciom imiona, które nie są nigdzie indziej używane, przynajmniej nie w Izraelu'', jak powiedział ojciec Niemieckiej Agencji Prasowej. Dwójce młodszych dzieci także nadali unikalne imiona: Dvash (miód w języku hebrajskim) i Pie (ciastko w angielskim).

Szukając nowego imienia, po natchnienie zwrócili się do Facebooka. Posiada on funkcję ''Like'' (w polskiej wersji - ''Lubię to!''), umieszczoną pod każdym zdjęciem, wiadomością czy komentarzem, na którą użytkownik klika, gdy chce wyrazić swój zachwyt, podziw lub aprobatę.

Wybierając to imię, rodzice kierowali się nie tylko łagodnym brzmieniem, równie ważne było jego znaczenie.

- Like jest ładne i zrozumiałe na całym świecie, a Facebook stał się ikoną dzisiejszej generacji - tłumaczył ojciec dziewczynki. - Kiedyś ludzie nadawali dzieciom biblijne imiona odwołując się do znaczeń zapisanych w Księdze, to dzisiaj dzisiaj jednym z najpopularniejszych źródeł odniesień jest Facebook - zażartował Lior.

Kiedy tylko rodzice zamieścili zdjęcie córeczki na Facebooku, błyskawicznie zebrało 40 ''like'ów''. Tego, czy imię spodoba się małej Like, dowiemy się dopiero za kilka lat.

Tak wyglądają twarze ludzi tuż przed katastrofą samolotu! Zobacz [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: