Piwo w Tesco tanie jak barszcz. Raj? Nie, awaria komputera

To wydawało się zbyt piękne, żeby było prawdziwe: 3 skrzynki piwa za 11 funtów (ok. 50 zł).  Taką właśnie promocją szkockie sklepy Tesco parę dni temu uszczęśliwiły swoich klientów. A wszystko to przez przypadek.

Błędy komputera zwykle kończą się tragicznie: pożarciem rozdziału pracy magisterskiej albo rozbiciem statku kosmicznego. Ten błąd był jednak jedną z najszczęśliwszych pomyłek w historii Szkocji . Takiego przynajmniej zdania są piwosze z Greenock i kilku innych szkockich miejscowości.

Zamiast informacji ''Kup 3 skrzynki piwa i zaoszczędź 11 funtów'', komputer wyświetlił: ''Kup 3 skrzynki piwa za 11 funtów'' . Wieści o niesamowitej promocji rozniosły się błyskawicznie, m.in. dzięki twitterowi.

W sklepach Tesco w kilku szkockich miastach rozegrały się dantejskie sceny. Parkingi pękały w szwach, ludzie wyrywali sobie z rąk skrzynki złotego trunku .

Awaria została w końcu usunięta. Właściciel sieci nie podał, ile piwa zostało sprzedane podczas najazdu wielbicieli chmielu. Jedno jest pewne: niektórzy zrobili tego dnia interes życia.

10 piw, których już nie ma >>>

Więcej o: