Astronom amator znalazł coś dziwnego na Marsie. Za pomocą Google Earth [WIDEO]

Szukał, szukał aż w końcu znalazł. David Martines, pasjonat kosmosu, tak dokładnie przyglądał się zdjęciom Marsa, że dokonał niezwykłego odkrycia.

Co takiego? Zdaniem mężczyzny to, co udało mu się dojrzeć, to tajna baza. Twierdzi nawet, że przy wnikliwym spojrzeniu można dostrzec niebieskie i czerwone paski na jej dachu, choć dla niewprawnego oka może wyglądać jak biała niewyraźna plama.

ZOBACZ ZDJĘCIA Marsa >>>

- Nazwałem to Bio-stacja Alfa, ponieważ zakładam, że coś tam żyło lub żyje - tłumaczy. - Jest to dość nietypowe i całkiem duże: ok. 215 metrów długości i 45 metrów szerokości. Być może to elektrownia, kontener na odpady biologiczne, garaż. Mam tylko nadzieję, że to nie broń.

Mężczyzna jest nawet w stanie określi dokładne współrzędne obiektu - 71 49'19.73"N 29 33'06.53" .

- Ktokolwiek jest za to odpowiedzialny, na pewno miał w tym jakiś cel, ale nie mam pojęcia, jaki. Nie umiem sobie wyobrazić, dlaczego ktoś chciałby żyć na Marsie.
 

Jest jeszcze jedna teoria:

- To może być stacja do odpoczynku dla kosmicznych wędrowców.

A co na to NASA?

- Nie wiem, czy oni w ogóle o tym wiedzą. Nie sądzę, by NASA mogła prowadzić taki projekt - przecież wiele osób widziałoby materiały tam transportowane. Wątpię, czy NASA ma z tym coś wspólnego.

Wideo, które zamieścił na serwisie Youtube obejrzało już ponad 200 tysięcy internautów. Wielu z nich po obejrzeniu filmiku zostawiło swój komentarz. Ktoś twierdzi, że to Wall Mart , inny, że kolejna posiadłość Hugh Hefnera (założyciela "Playboya"), a jeszcze ktoś, że domek na drzewie, który Chuck Norris wybudował jako trzylatek.

Jest jednak spora grupa ludzi, którzy zafascynowali się odkryciem Martinesa i w niecierpliwością czekają na rozwój sytuacji.

Dźwięki kosmosu: posłuchaj, jak brzmi 6 gwiazd i planet [WIDEO] >>

Więcej o: