Oto najczęściej całowana twarz na świecie [FOTO]

Dzisiaj Dzień Pocałunków. I z tej okazji przedstawiamy dziewczynę, której podobizna zebrała najwięcej pocałunków w historii.

Kim była piękna dziewczyna? To pozostaje zagadką. Jej ciało pod koniec XIX wieku wyłowiono w Paryżu z Sekwany. Podobiznę opublikowano w gazetach, o tajemniczej historii piękności z Sekwany rozprawiano przez długie tygodnie, ale nikt jej nie rozpoznał i zagadka tej śmierci pozostała nierozwiązana.

Na ciele dziewczyny nie znaleziono żadnego śladu walki, więc pisarze i artyści zaczęli wymyślać najprzeróżniejsze historie dotyczące jej życia i przyczyn śmierci. Większość zakładała, że to zawód miłosny pchnął ją do samobójstwa.

Piękna twarz inspirowała i później. Urzeczony historią dziewczyny Norweg Asmund Laerdal postanowił ją "wskrzesić" . Mężczyzna jest założycielem firmy Laerdal Medical - pioniera w zakresie produkcji sprzętu edukacyjnego do nauki pierwszej pomocy. Jednemu ze swoich fantomów nadał imię Rescue Annie, czyli ratunkowa Annie.

Rescue AnnieRescue Annie fot. za dailymail.co.uk

Było to w latach 50. minionego wieku i od tamtej pory model Rescue Annie sprzedał się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie, a chętni poznania tajników pierwszej pomocy całowali go już miliardy razy.

Najlepsze cytaty z marszałka Józefa Piłsudskiego. Pikantne! >>

Więcej o: