A jednak się odbył. Ślub Alberta - dzień drugi [MINUTA PO MINUCIE]

Kto zaprojektował sukienkę? Jakie mają obrączki? Kto pojawił się na ślubie? My znamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

19.12 Goście się rozchodzą, więc i my kończymy. Dziękujemy za uwagę.

19.11 Na koniec mała ciekawostka. Jak słusznie zauważyła agencja AFP, w czasie ceremonii doszło do małej wpadki. Księżna Charlene podała mężowi prawą zamiast lewą dłoń, gdy ten chciał włożyć jej na palec obrączkę. Oby to nie była zła wróżba.

19.06 Państwo młodzi powoli kończą pozdrawianie poddanych, a my powoli kończymy naszą relację.

19.01 O 21 odbędzie się uroczysta kolacja. Menu dla 450 osób przygotował gwiazdor wśród szefów kuchni, Alain Ducasse. Na godzinę 22 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

18.52 Młoda para złożyła kwiaty w małym kościółku oraz wysłuchała piosenki w wykonaniu dzieci, a Charlene się popłakała. Tak, to w końcu się stało.

18.44 Na całej trasie przejazdu księcia Alberta i jego żony księżnej Charlene ustawili się Monakijczycy i turyści, którzy pozdrawiają świeżo upieczonych małżonków i wykrzykują wiwaty na ich cześć.

18.38 Młoda para wsiadła do samochodu i jedzie przez Monako, pozdrawiając swoich poddanych.

18.35 Wyszli przed pałac. Tłum szaleje, dzwony biją, w powietrzu płatki róż i wiwaty.

18.26 Ślub dobiegła końca. Małżonkowie udali się do innego pomieszczenia, gdzie składają podpisy na dokumentach. To samo muszą zrobić świadkowie.

18.17 I doczekaliśmy się "Ave Maria". A śpiewa nie byle kto, bo sam Andrea Bocelli.

Ceremonia lada chwila powinna się skończyć.

18.16 Czy tak wygląda szczęśliwa panna młoda?

18.12 Przechodzący redaktor zapytał się, dlaczego oni wszyscy tacy smutni? Dobre pytanie... Z tego, co pamiętamy, na ślubie Kate i Williama było jakoś weselej.

18.10 Na ślub kościelny zaproszono aż 3,5 tysiąca gości, w tym wiele koronowanych głów i celebrytów z pierwszych stron gazet.

18.07Dziennikarka TVN potwierdziła u obsługi lotniska, że Charlene rzeczywiście próbowała uciec. Policja zabrała jej paszport. Podobno księżniczka Karolina wytłumaczyła jej, że jeśli powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B.

18.03 Świeżo poślubieni małżonkowie przyjmują komunię.

18.00 To jednak był on! Zdjęcia z agencji to potwierdzają.

17.56 Mignął nam też Roger Moore. Chyba że to nie był on...

17.48 W tłumie wypatrzyliśmy księcia Haakona z Norwegii z żoną Mette-Marit.

17.43 Agencja AFP pisze, że na dzisiejszej ceremonii ''Charlene wyglądała na znacznie mniej zestresowaną niż wczoraj i kilkukrotnie się uśmiechnęła''. Rozważyliśmy to i wolimy sobie nie wyobrażać, jak to wczoraj musiało wyglądać.

17.42 Wiemy już, jakimi obrączkami wymieniła się para. Są 18-karatowe, zrobione z białego złota i platyny, wprost od jednego z najsłynniejszych jubilerów na świecie - Cartiera.

17.42 I co z tymi plotkami o narzeczonej uciekającej sprzed ołtarza (...)? - pyta BONI.M/FORUM. Odpowiadamy: plotki były prawdziwie (odsyłamy do wpisu z 16.02): nowe dziecko, wściekła narzeczona... ale ślubu nie odwołano. Wiadomo, byłby skandal.

17.40 Ślubu udziela arcybiskup Monako, Bernard Barsi.

17.37 Jakaś dziwna muzyka. "Ave Maria" to to nie jest. Specjalnie dla Charlene, pochodzącej z RPA, południowoafrykańska wokalistka zaśpiewała popularną w RPA piosenkę ślubną

17.34 Uśmiechnęła się! Po raz pierwszy. Przy nakładaniu mężowi obrączki.

17.33 Para składa przysięgę.

17.29 Do pary dołączają świadkowie.

17.29 Zaskakująco książę Albert wygląda na bardziej wzruszonego od Charlene. Ona zdaje się mieć kamienną twarz.

17.27 "Drogi Albercie, droga Charlene, podążajcie drogą Matki Boskiej i Jezusa, a będzie wam dane szczęście." M.in. to i życzenia stworzenia silnej i kochającej się rodziny przekazał parze młodej duchowny.

17.20 Młoda para wysłuchuje właśnie kazania. Ksiądz zapewnia, że wszyscy bardzo się cieszą, że mogą być świadkami tak ważnego dla Alberta i Charlene wydarzenia.

17.16 Potwierdziły się wcześniejsze plotki, że wysadzaną kryształami i perłami suknię panny młodej zaprojektował Giorgio Armani. Jej wykonanie pochłonęło 2500 godzin pracy. Do wykonania welonu zużyto 20 metrów jedwabiu.

17.12 Charlene nie wygląda na najszczęśliwszą, ale welon ma niesamowity.

17.04 Ceremonia lada chwila się zacznie.

Ceremonia zaślubinCeremonia zaślubin thedailytruffle.com

17.00 I w końcu pojawia się najważniejsza osoba dzisiejszego dnia - Charlene! Do ołtarza prowadzi ją ojciec.

Panna młoda, Charlene WittstockPanna młoda, Charlene Wittstock thedailytruffle.com

16.59 Jest Albert.

Księża prowadzący uroczystośćKsięża prowadzący uroczystość thedailytruffle.com

16.56 Jest Sarkozy. Prawie spóźniony. Prawie.

16.44 Chyba zaraz się zacznie. Bo TVN24 zaczyta transmitować.

16:40 Idzie rodzina pana młodego. Musimy przyznać, że brytyjscy książęta i księżniczki jakoś lepiej się prezentowali. Nawet jeśli wziąć pod uwagę ''wrota piekieł'' księżniczki Beatrycze.

Rodzina książęca z MonakoRodzina książęca z Monako thedailytruffle.com

16.35 Właśnie przybyła przedstawicielka szwedzkiej rodziny królewskiej - księżniczka Wiktoria.

Księżniczka Victoria ze Szwecji z mężem Księżniczka Victoria ze Szwecji z mężem  thedailytruffle.com

16.28 Pierwszy skandalik - na ślubie pojawiła się Naomi Campbell, z którą książę miał niegdyś romans. Co na to Charlene?

16.26 Jest. JEST! Nawet nie wiedzieliśmy, że będzie. Nawet nie wiemy, kim jest. Ale jak ją zobaczyliśmy, wszystko stało się jasne. To ona. Różowa Pani. Absolutna gwiazda dzisiejszej uroczystości. Nikt tak jak ona nie potrafi wydymać ust. I kołysać wdzięcznie biodrami. I odchylać głowy na boczek. I to wszystko w ciągu 20 sekund na dywanie. Gratulujemy ci, Różowa Kobieto!

16.23 Żona Jacquesa Chiraca zebrała większe oklaski niż Lagerfeld. No i ten kapelusz o zaskakującym kształcie pikującego samolotu... dla nas bomba!

16.19 A tak wyglądała wczorajsza uroczystość cywilna.

16.15 Karl Lagerfeld idzie. Nieśmiałe oklaski. Kilka okrzyków. Spokojnie tam jakoś. - To nie Sejm, jak ma być - mruczy pod nosem red. A.

16.13 Zanim wszystko się zacznie na dobre, proponujemy tekst red. P (na gościnnych występach w Deserze). Wszystkie monakijskie skandale, seksfotki i nieślubne dzieci w jednym. Tylko red. P jest w stanie czemuś takiemu podołać. Świetnie się czyta, szczerze polecamy! Czytaj tu >>>

16.09 Są pierwsze zdjęcia sprzed pałacu, gdzie odbędzie się uroczystość.

16.02 A prywatnie ci sami urzędnicy mówią tak:

"potrzebujemy tego spektaklu, bo plotki są prawdziwe. Objawiło się kolejne nieślubne dziecko księcia Alberta. Dwór boi się skandalu. Trzeba to przykryć".

16.00 Goście już się zjeżdżają. Na liście zaproszonych są światowi przywódcy i koronowane głowy. Oraz oczywiście celebryci. Ceremonia odbędzie się na świeżym powietrzu i, jak zapewniają pałacowi urzędnicy, będzie "spektakularna".

Ślub Alberta. Skandale. Plotki. Ciekawostki. >>

Więcej o: