W indyjskiej świątyni odkryto skarb warty 17 miliardów dolarów. Kto go dostanie?

Archeologowie pracujący przy wykopaliskach przy Świątyni Sree Padmanabhaswamy w Trivandrum w południowych Indiach natrafili na pięć skarbców, w których znaleźli kosztowności warte ponad 750 miliardów rupii (45,9 mld zł).

Tysiące naszyjników, monet i kamieni szlachetnych przez 150 lat spoczywało w pięciu podziemnych skarbcach. Złotych i srebrnych monet jest tak wiele, że archeologowie ważyli je w workach, zamiast liczyć wszystkie z osobna.

Lokalne media piszą, że wśród najcenniejszych znalezisk znajdują się wysadzana szmaragdami, złota statua o wysokości 1,2 m, pięciometrowy złoty naszyjnik i korony ozdobione klejnotami . Prawdopodobnie wszystkie skarby są gromadzonymi przez stulecia datkami przekazywanymi przez wiernych.

Świątynna wieża, w której odnaleziono skarb, powstała w 1566 r. Została wybudowana przez maharadżów, którzy rządzili wówczas królestwem Travancore i do dziś pozostaje własnością królewskiej rodziny.

Możliwe, że największe skarby dopiero zostaną odkryte. Archeologom i pomagającym im przy wyważaniu zamków strażakom został jeszcze jedna nie otworzona, sekretna komnata.

Chińskie miasta-duchy. Tysiące bloków, żadnych lokatorów [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: