"Potwór z Loch Ness" na Alasce. "To nie może być ryba" [WIDEO]

Kryptozoolodzy zdobyli nowe dowody na istnienie Cadborosaurusa wilsi - tajemniczego gatunku morskiego gada, do którego prawdopodobnie należy potwór z Loch Ness. Wężowe cielsko zostało sfilmowane na jednym z jezior Alaski.

O Cadborosaurusie mówi się, że jest morskim wężem zamieszkującym m.in. wody północnego Pacyfiku. Ma długą szyję, podobną do końskiej głowę, wielkie oczy i wijący się w wodzie tułów.

W 2009 roku rybak z alaski nakręcił film, na którym dostrzegł coś dziwnego. Jego tajemnicę zbadał jednak dopiero Discovery Channel, który wyemitował poświęcony potworowi odcinek programu ''Hillstranded''.

- Ten film wywarł na mnie duże wrażenie. Chociaż został nakręcony na kołyszącym się statku, przy deszczowej pogodzie, to, co przedstawia wygląda prawdziwie - powiedział Paul LeBlond, były szef Wydziału Nauk o Ziemi i Ocenach na Uniwersytecie British Columbia.

W istnienie Cadborosaurusa zaczęto wierzyć w 1937 r., kiedy znaleziono truchło jakiegoś dziwnego zwierzęcia w żołądku wieloryba. Po zbadaniu jego próbek naukowcy doszli wtedy do wniosku, że dziwne zwłoki były wielorybim płodem.

To, w czym kryptozoolodzy widzą morskiego potwora, naukowcy biorą za rekina, dużego węgorza lub sporą rybę. Zdaniem LeBLonda, żadna ryba jednak nie mogłąby ruszać się tak jak Cadborosaurus. - Musi być ssakiem lub gadem, bo pływa wyginając się w górę i dół. To wyklucza ryby poruszające się w planie horyzontalnym - zapewnia LeBlond.

Poza tym, za tą hipotezą stoi autorytet miejscowych rybaków. Jak przekonują kryptozoolodzy, ''to nie są żółtodzioby, nikt tak jak oni nie znają morskiego życia''.

TOP 10 przerażających zdjęć i nagrań duchów [FOTO/WIDEO]

Więcej o: