Auto przejeżdża przez ulicę, a tam rowerzysta z dzieckiem. Co za nieodpowiedzialność

Kierowca z Bielska-Białej zarejestrował nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysty, który wtargnął na pasy tuż przed rozpędzonym pojazdem.

Rowerzyści na drogach często spotykają się ze złymi, nieuprzejmymi zachowaniami kierowców i muszą szczególnie uważać na swoje bezpieczeństwo. I nic dziwnego, wszak ich jednoślady nijak mają się do ciężkich samochodów i nie mają z nimi szans w ewentualnym starciu. Szkoda tylko, że nie każdy o tym pamięta.

Nie pamiętają o tym często kierowcy, ale zapominają też rowerzyści. Tym niestety zdarza się nadużywać cierpliwości innych uczestników ruchu i nic nie robić sobie z przepisów drogowych. 

Przeczytaj też: Wtargnęła na ulicę wprost pod pędzące samochody. Żadnemu nie udało się wyhamować

O tym, jak bezmyślni bywają kierowcy jednośladów, przekonał się pan Łukasz, który przejeżdżając przez Bielsko-Białą, zarejestrował bardzo niebezpieczne zdarzenie. 

Kiedy mężczyzna na zielonym świetle przecinał skrzyżowanie ulic Młyńskiej i Michałowicza, nagle na przejście dla pieszych wjechał rower. Do jednośladu podczepiony był wózek do przewozu dziecka. 

 

Rowerzysta za nic miał przepisy. Przejechał przez ulicę w miejscu niedozwolonym (na przejściu dla pieszych powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę) i to w dodatku na czerwonym świetle! Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. 

Pan Łukasz nagranie ze zdarzenia udostępnił swoje nagranie w serwisie YouTube by przestrzec kierowców i rowerzystów. 

Niebezpieczne zdarzenie w Bielsku-BiałejNiebezpieczne zdarzenie w Bielsku-Białej Fot. Bielskie Drogi | YouTube | Printscreen

Przeczytaj też: Samochód zatrzymuje się na przejściu. Pieszy ''odwdzięcza'' się w paskudny sposób

Staruszka z Zielonej Góry rozbroiła kierowcę. Ludzie pokochali jej reakcję

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o: