Masz oczy tego koloru? Możesz łatwo popaść w alkoholizm

Kolor oczu jest odpowiedzialny za naszą podatność do popadania w nałóg alkoholizmu. Sprawdź, kto jest najbardziej zagrożony nałogiem.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i można wyczytać z nich wiele informacji o człowieku. Okazuje się, przy tym, że nie są to jedynie porzekadła i czcze życzenia, a fakty. Sam kolor źrenic może już wiele powiedzieć choćby o stanie naszego zdrowia

Kolor oczu a podatność na alkoholizm

Według naukowców, to, jakiego koloru mamy oczy, warunkuje, czy jesteśmy podatni na uzależnienie od alkoholu. Jak? Badacze twierdzą, że za kolor oczu odpowiedzialne są dokładnie te same geny, które wpływają na naszą tendencję do popadania w nałóg.  

I tak najbardziej narażeni na alkoholizm są ludzie o oczach niebieskich (wśród przebadanych alkoholików, osób o takich źrenicach było najwięcej), zaś najmniej osoby o oczach brązowych. 

O ironio, osoby o ciemnych oczach trudniej znoszą upojenie alkoholowe. Ludzie o oczach piwnych i brązowych mają podobno najsłabsze głowy. Może właśnie dlatego unikają alkoholu i trudniej jest im się uzależnić?

 

Kolor oczu a zdrowie człowieka

Okazuje się, że to, jakiego koloru mamy oczy, może sporo powiedzieć tez o tym, na jakie choroby jesteśmy narażeni w swoim życiu. Tak na przykład ludzie o oczach ciemnych są bardziej narażeni na zaćmę, a niebieskoocy na raka skóry. 

O sporym szczęściu mówić mogą za to kobiety o błękitnych oczach. Panie te lepiej znoszą ból i są w stanie więcej wytrzymać, a środki przeciwbólowe działają na nie szybciej i lepiej.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Wiecie, dlaczego palce marszczą się po długiej kąpieli?

Więcej o: