Podwyżki cen paliw nam nie straszne. Znamy sposoby na mniejsze spalanie benzyny

Niestety na niektóre koszta związane z posiadaniem auta nie mamy wpływu. Na szczęście mimo podwyżek da się zaoszczędzić na paliwie. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, a nasz samochód spali go mniej.

Unikanie korków

Aby zaoszczędzić wystarczy nie wyjeżdżać autem na miasto w godzinach szczytu. Samochód spala najwięcej paliwa, gdy przyspiesza i zwalnia, dlatego stanie w korkach zawsze jest o wiele mniej ekonomiczne niż płynna jazda.

Porządek w bagażniku

Ogranicz rzeczy, które przewozisz autem do minimum. Regularnie pozbywaj się zbędnych przedmiotów z bagażnika, ale też z tylnych siedzeń samochodu. Jak donosi gp24.pl, dzięki temu auto podczas jazdy będzie lżejsze i spali mniej paliwa.

Wyłączaj silnik

Nie zostawiaj włączonego silnika podczas dłuższych postojów. Kilka minut w sklepie, czy pod domem kolegi w miesięcznym podsumowaniu mogą zmienić się w godziny. Jeśli wiesz, że postój potrwa dłużej, wyłącz silnik i zaoszczędź paliwo.

Dobre paliwo

Nawet jeśli zatankujesz droższe paliwo, możesz na nim zaoszczędzić. Benzyna o wyższej cenie jest też bardziej wydajna.

Wyłącz zbędne udogodnienia

Zamiast włączania funkcji podgrzewania foteli, ubierz się cieplej. Jeśli masz do przejechania krótki dystans, może zastanów się czy włączenie klimatyzacji jest niezbędne? Muzyki możesz słuchać z telefonu lub przenośnego głośnika, zamiast radia samochodowego. Wyłączenie wszystkich tych funkcji też pomoże zaoszczędzić na paliwie.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o: