Krowa z dwiema głowami urodziła się w Polsce. "Wydostanie tego żywego było cudem"

Polska weterynarz podzieliła się nagraniem i zdjęciami z nietypowego porodu, do jakiego przyjechała. Rodziła krowa, ale cielę ma dwie głowy.

Cielę z dwiema głowami urodziło się w Polsce. Zdjęciami i nagraniem podzieliła się na Facebooku weterynarz, która przyjechała do rodzącej krowy. Cielak jest płci męskiej, obie jego głowy mają odruch ssania. Nie wiadomo, czy przeżyje, ale jak na razie udało mu się wytrzymać noc. Urodził się w piątkowy wieczór.

Oryginalny post pani weterynarz został skasowany, jednak fotografia jest tak niesamowita, że pojawia się dalej na różnych platformach społecznościowych. Do oryginalnego postu był dołączony komentarz - "Wydostanie tego żywego było cudem".

Krowa z dwiema głowami w Polsce

Nie był to pierwszy poród tej krowy. Niestety, jak informuje w kolejnych komentarzach weterynarz, poprzedniego cielaka musiała uśpić zaraz po porodzie - nie miał tylnych nóg.

O tym, czy cielę będzie żyło, zadecyduje nie tylko sama natura, ale również... właściciel zwierzęcia. To on może podjąć decyzję o uśpieniu cielaka.

Czy cielak jest skazany na śmierć? Raczej tak. W naturze takie przypadki są bardzo rzadkie, ale jednak zdarzają się. Jeśli cielak nie umiera zaraz po porodzie, to po kilku dniach niestety organizm odmawia posłuszeństwa.

Więcej o:
Komentarze (9)
Krowa z dwiema głowami urodziła się w Polsce. "Wydostanie tego żywego było cudem"
Zaloguj się
 • perseidy

  Oceniono 23 razy 19

  Umieszczanie zdjęć tego nieszczęsnego zwierzaka w dziale "rozrywka" świadczy tylko o rozumie autora. Z ciekawości jak ma się RODO do wrzucania zdjęć z FB z imieniem i nazwiskiem autora?

 • stokrotkax26

  Oceniono 12 razy 12

  Dlaczego ten "artykul" jest w dziale ROZRYWKA??? Chyba ktos z redakcji ma dziwne poczucie humoru. Przykre zdarzenie w sumie i szkoda cielaczka.

 • zebra_no

  Oceniono 8 razy 8

  Tylnych nóg, a nie "tylnich".

 • didja

  Oceniono 4 razy 4

  1. TYLNICH nóg?
  2. Cielę - nie cielak, niemowlę, a nie niemowlak. Nie rozmawiasz, MAW, z kumplami na piwie, tylko piszesz w ogólnopolskiej gazecie.
  3. Przecinki!
  4. Na końcu zdania nie stawiamy "się".
  5. Gramatyka i składnia! "obie głowy mają odruch ssania. Nie wiadomo, czy przeżyje" - odruch ma przeżyć?

  A co do artykułu: ewidentnie z krową jest coś nie w porządku, skoro już drugie cielę ma poważne wady anatomiczne. Szkoda męczyć zwierzę kolejnymi ciążami.

 • janbar22

  0

  Jeśli są w tym organizmie dwa mózgi, to raczej są to...dwa cielaki,a nie jeden.
  Przemyślcie to, czytelnicy:)

 • smarekdarek

  Oceniono 10 razy -4

  O! Bramin!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX