Jak bezpiecznie przechować pieniądze w podróży? Te metody są sprytne i proste

Jak bezpiecznie przechowywać pieniądze w podróży? Zapomnij o "piterku" i portfelu - są sprytniejsze sposoby. I bezpieczne!

Podstawowa zasada to - nie trzymaj całej gotówki w jednym miejscu! A skoro tak, to masz do rozdysponowania przynajmniej kilkanaście banknotów po całym bagażu. Gdzie można je "upchnąć", żeby nie nie skusiły złodzieja i były bezpieczne na wakacjach?

Najlepsze są metody zupełnie nieoczywiste. Bo kto niby będzie szukał pieniędzy w... dezodorancie. Albo w damskiej podpasce!

Jak bezpiecznie przechowywać pieniądze w podróży?

Sposób 1: pieniądze w szmince

Jeśli masz jakąś szminkę na wykończeniu, możesz ją wydłubać a opakowanie wyczyścić dokładnie. Do środka, zwinięte, zmieszczą się 3-4 banknoty, które łatwo wysuniesz, kiedy będziesz ich potrzebować.

Sposób 2: pieniądze w dezodorancie

Bardzo dobrym pojemniczkiem na pieniądze jest skończony dezodorant w sztyfcie. Kulkowy też się nada, ale będzie trudno wyjąć kulkę. Opakowanie po dezodorancie też trzeba naturalnie wyczyścić. Tu zmieści się o wiele więcej pieniędzy, niż do szminki. I jest to na tyle nieoczywiste miejsce, że spokojnie możesz tutaj schować grubszą gotówkę.

Sposób 3: pieniądze w lekarstwach

Niewielkie pojemniki po tabletkach i suplementach diety świetnie nadają się do przechowywania gotówki w czasie wakacji. Jeśli wrzucicie tam same drobniaki, będą bardzo grzechotały w torebce. Dołóżcie do nich banknoty, wtedy pojemniczek będzie cichszy.

Sposób 4: pieniądze w podpasce

Ten sposób przechowywania powinien zniechęcić każdego amatora cudzych pieniędzy. Banknoty schowane w podpasce będą bezpieczne tak długo, jak nikt nie ukradnie całej torebki. A i w takim przypadku złodzieje najczęściej porzucają swój łup po wyjęciu portfela - podpasek raczej nie zabiorą za sobą, jeśli więc odzyskacie torebkę, to razem z nią będziecie mieli wciąż przynajmniej część gotówki.

Więcej o: