Pora na powrót do szkoły, ciepłe swetry i herbatę. Oto 10 najlepszych memów o jesieni

Jesień już za pasem, a przecież jeszcze niedawno zaczynało się lato. Wielu z nas nie może pogodzić się ze zmianą pór roku, z tego powodu przygotowaliśmy 10 jesiennych memów na poprawę humoru. Idealnie pasują do ciepłych swetrów i herbaty!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień to czas powrotu do szkoły, wczesnych wieczorów i spadających liści. Sympatycy ciepłych swetrów i gorącej herbaty czują się świetnie w trakcie tych miesięcy. Na poprawę humoru tych, którzy nie przepadają za szarugą i pluchą mamy 10 memów. Oczywiście "jesieniary" znajdą tu także coś dla siebie.

Zobacz wideo Jesień to czas przetworów z pigwy! Dzięki niej wyleczymy kaszel i zgagę

Memy o powrocie do szkoły. Humor poradzi sobie z końcem wakacji

Nie jest to może najśmieszniejszy z memów, jednak bez dwóch zdań jest najbardziej prawdziwy. Wrzesień to miesiąc powrotu do szkoły, nie można więc się dziwić, że jest to jeden z najmniej lubianych okresów  przez uczniów. Jednak nie ma czasu na narzekanie! Trzeba spakować plecak, wsiąść do autobusu i przyłożyć się do "matmy", "gegry" i innych przedmiotów.

 

Każdy rodzic wie, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego czekają ich spore wydatki. Plecaki, piórniki i inne przybory mogą widocznie nadszarpnąć stan niejednego portfela. Od wielu lat jeden z przedmiotów używanych podczas nauki wyróżnia się swoją ceną - podręcznik do języka angielskiego. Do dzisiaj jego wysoki koszy pozostaje niewyjaśniony.

 

Chyba każdy zna to uczucie. Lekcja matematyki, powtórka zagadnień z zeszłego roku i kłujący w oczy napis "to już potrafisz". Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna, o czym nieznośnie przypomina odpytanie przy tablicy.

 

Nie wszyscy narzekają na szkołę. Wielu dorosłych tęskni za beztroskimi latami nauki. Odprowadzanie swoich pociech do klasy i wsłuchiwanie się w dźwięk pierwszego dzwonka może przywołać nostalgiczne wspomnienia. Niestety, cytując słowa popularnej piosenki "nic nie może przecież wiecznie trwać".

 

Dorośli, którzy wcale nie tęsknią za szkolną ławką, świetnie rozumieją swoje dzieci. Nie bez powodu praca w biurze, często porównywana jest do spędzania czasu w szkole. Konwersacje, takie jak ta z poniższego mema, mogą często pojawiać się podczas wspólnych śniadań. 

 

Jesienna pogoda. Dla jednych jest perfekcyjna, dla innych to powód do narzekania

Jesień to okres, w którym szybko możemy zauważyć zmiany w pogodzie. Opadające liście, szybko zapadający zmrok i znaczne obniżenie temperatury - to tylko kilka z nich. Te różnice w aurze często przywołują na myśl oklepane slogany i truizmy, takie jak ten:

 

Chłodniejsze dni to świetny powód do ponownego wyciągnięcia cieplejszych ubrań, koców oraz zaparzenia herbaty. Doskonale wiedzą o tym "jesieniary", o których było głośno kilka lat temu. Te memy poświęcone są właśnie im.

 
 

Jesień to także okres, w którym po raz pierwszy zabieramy się za ogrzewanie domu. Nawet tak prozaiczne zdarzenie jest powodem, dzięki któremu memiarze mogą zażartować z Podlasia. 

 

Gdy tylko nadejdzie wrzesień, wszyscy zdają się zapominać o plażach, morzu i wczasach. Skupiając się na nadchodzącym rokiem szkolnym, stopniowemu obniżeniu temperatury i zbliżającej się zimie, należy pamiętać o finalnym zamknięciu sezonu wakacyjnego.

 
Więcej o: