10 najlepszych memów o inflacji i kryzysie energetycznym. Internauci reagują, choć to śmiech przez łzy

W związku z kryzysem, inflacją i nadchodzącą zimą wielu z nas ma raczej pesymistyczne myśli, ale jednocześnie nie unikamy żartów z tego, co się dzieje w naszym kraju. Choć trzeba przyznać, że często jest to śmiech przez łzy. Oto najlepsze memy o inflacji, kryzysie energetycznym, rosnących cenach i braku węgla.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wciąż rosnąca inflacja, kryzys energetyczny, podwyżki cen podstawowych produktów i obawy w związku z nadchodzącą zimą. To poważne tematy i problemy, nie oznacza to jednak, że unikamy żartów z nimi związanych. Między załamywaniem rąk a złością na obecną sytuację w Polsce dobrze jest znaleźć chwilę na oddech. I odrobinę uśmiechu, która pozwoli rozwiać choć część pesymistycznych myśli, które zaprzątają nam głowę.

Zobacz wideo Czeka nas zima z drogą energią? „Państwo ma jeszcze szanse zbudować rezerwy węgla"

Brak węgla, nadchodząca zima i recepty polityków na przetrwanie kryzysu

Wysokie ceny produktów, rosnące koszty energii, gazu i paliw, brak węgla i rady polityków na radzenie sobie z kryzysem stają się ulubionym tematem w politycznych memach. O tym, że w Polsce brakuje węgla, słyszeli już prawdopodobnie wszyscy. W związku z nieuchronnym kryzysem energetycznym Jarosław Kaczyński poradził Polakom, by "palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana". Nie jest to miła perspektywa, o czym świadczą reakcje internautów. Nie wszyscy uwierzyli w zdrowy rozsądek naszych rodaków, a myśl o smogu i kreatywności w doborze palonych przedmiotów nie napawa optymizmem.

 

Internauci reagują na rosnące ceny i tworzą memy. Inflacja wciąż szybuje

Kryzys energetyczny to nie jedyny powód do gorzkich żartów. Od wielu miesięcy obserwujemy bowiem rosnące ceny... w zasadzie wszystkiego. Paliwo czy cukier to nie jedyne przykłady. O konieczności oszczędzania wspominają też politycy, którzy nie szczędzą przy tym absurdalnie brzmiących porad. A internauci reagują na inflację, z niesłabnącą kreatywnością.

Więcej o: