Rozwiążesz tę zagadkę w 15 sekund? Udaje się to zaledwie 2 proc. ludzi

Niektóre z pozoru proste zagadki obrazkowe potrafią przysporzyć wiele trudności. Przydaje się nie tylko spora spostrzegawczość. Rozwiązanie ich w czasie krótszym niż 15 sekund może wydawać się wręcz niemożliwe. Jeśli ci się to udało, należysz do grona 2 proc. szczęśliwców.

Szukanie obiektów, przedmiotów lub rzeczy ukrytych na obrazkach tylko z pozoru wydaje się banalnie proste. Spostrzegawczość i dobry wzrok przydają się w rozwiązywaniu tego typu zagadek. Z zadaniem szybko poradzą sobie również osoby o wysokim ilorazie inteligencji. Jak twierdzi portal Jagran Josh, tę zagadkę w 15 sekund jest w stanie rozwiązać zaledwie 2% populacji. Zdziwieni?

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozwiążesz tę zagadkę w mniej niż 15 sekund? Potrafi to tylko 2% ludzi

Na obrazku widzisz szafę z ubraniami. Rzeczy na wieszakach, buty, szuflady, torby i kapelusze, a gdzieś pomiędzy nimi ukrywa się kot. Na jego znalezienie masz 15 sekund. Myślisz, że dasz radę Podpowiedź: kot jest czarny.

Testy obrazkowe potrafią pokazać naszą spostrzegawczość, ale też szybkość, w jaką potrafimy analizować otrzymywane informacje. To też dobry sposób na ich zwiększenie. Nie każdy jest w stanie wskazać rozwiązanie w określonym czasie. 15 sekund wydaje się wystarczające, ale tylko z pozoru. Nie udało ci się znaleźć kota w wyznaczonym czasie? Spokojnie, nie ma powodów do smutku. Kot ukrył się na dolnej półce, za żółtymi szpilkami i białym szalem.

Iluzje optyczne i zagadki. Warto traktować je z przymrużeniem oka

Iluzje optyczne i obrazkowe zagadki powstają często po to, by sprawdzić cechy naszej osobowości, zmierzyć poziom i iloraz inteligencji. Niektóre powstają po to, by sprawdzić stan zdrowia pacjenta. Wiele z nich to jednak proste zabawy, które mogą być formą treningu umysłowego i spędzania wolnej chwili. Z tego powodu wynik tego typu zadania warto traktować z przymrużeniem oka. Jedynie testy przeprowadzane i interpretowane przez wykwalifikowane osoby będą w stanie właściwie ocenić iloraz inteligencji.

Więcej o: