Rozwiążesz tę zagadkę w 15 sekund? Udaje się to zaledwie 2 proc. ludzi

Niektóre z pozoru proste zagadki obrazkowe potrafią przysporzyć wiele trudności. Przydaje się nie tylko spora spostrzegawczość. Rozwiązanie ich w czasie krótszym niż 15 sekund może wydawać się wręcz niemożliwe. Jeśli ci się to udało, należysz do grona 2 proc. szczęśliwców.

Szukanie obiektów, przedmiotów lub rzeczy ukrytych na obrazkach tylko z pozoru wydaje się banalnie proste. Spostrzegawczość i dobry wzrok przydają się w rozwiązywaniu tego typu zagadek. Z zadaniem szybko poradzą sobie również osoby o wysokim ilorazie inteligencji. Jak twierdzi portal Jagran Josh, tę zagadkę w 15 sekund jest w stanie rozwiązać zaledwie 2% populacji. Zdziwieni?

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co widzisz na tym obrazku? Wykonaj prosty test na osobowość, który przyniesie wiele odpowiedziCo widzisz na obrazku? Prosty test osobowości

Rozwiążesz tę zagadkę w mniej niż 15 sekund? Potrafi to tylko 2% ludzi

Na obrazku widzisz szafę z ubraniami. Rzeczy na wieszakach, buty, szuflady, torby i kapelusze, a gdzieś pomiędzy nimi ukrywa się kot. Na jego znalezienie masz 15 sekund. Myślisz, że dasz radę Podpowiedź: kot jest czarny.

Testy obrazkowe potrafią pokazać naszą spostrzegawczość, ale też szybkość, w jaką potrafimy analizować otrzymywane informacje. To też dobry sposób na ich zwiększenie. Nie każdy jest w stanie wskazać rozwiązanie w określonym czasie. 15 sekund wydaje się wystarczające, ale tylko z pozoru. Nie udało ci się znaleźć kota w wyznaczonym czasie? Spokojnie, nie ma powodów do smutku. Kot ukrył się na dolnej półce, za żółtymi szpilkami i białym szalem.

Posiadasz te cechy? Choć może to zdziwić, świadczą o wysokim poziomie inteligencjiOsoby o tych imionach są najinteligentniejsze! Mają wielki dar

Iluzje optyczne i zagadki. Warto traktować je z przymrużeniem oka

Iluzje optyczne i obrazkowe zagadki powstają często po to, by sprawdzić cechy naszej osobowości, zmierzyć poziom i iloraz inteligencji. Niektóre powstają po to, by sprawdzić stan zdrowia pacjenta. Wiele z nich to jednak proste zabawy, które mogą być formą treningu umysłowego i spędzania wolnej chwili. Z tego powodu wynik tego typu zadania warto traktować z przymrużeniem oka. Jedynie testy przeprowadzane i interpretowane przez wykwalifikowane osoby będą w stanie właściwie ocenić iloraz inteligencji.

Więcej o: