Jak pozbyć się kamienia w łazience? Wystarczy niecałe 5 zł, aby rozwiązać problem na długo

Kamienny osad w łazience to dość częsty problem. Nie dość, że nalot jest nieestetyczny, to, co gorsza, trudno jest go usunąć. Zamiast sięgać po silne detergenty, można skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów. Jak pozbyć się kamienia z łazienki? Zrobisz to za niecałe 5 złotych.

Mlecznobiały osad pojawia się wszędzie tam, gdzie dostęp ma woda. Nagromadzony nalot od razu rzuca się w oczy. Usunięcie go z łazienki może być naprawdę trudnym wyzwaniem.  Jak się go pozbyć? Wypróbuj te niezawodne triki.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak pozbyć się kamienia z łazienki? Poznaj ten sprawdzony trik

Główną przyczyną, przez którą kamień tak często osadza się w łazience, jest twarda woda. Płyn ma wysoką zawartość magnezu, soli oraz wapnia. To właśnie ostatni składnik, pod wpływem wysokiej temperatury powoduje powstawanie nalotu. Najważniejszym czynnikiem w walce z kamieniem jest czas. Sięgnij po sprawdzone domowe rozwiązania od razu po zauważeniu osadu. Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu jest spray na bazie sody oczyszczonej i cytryny

Wystarczy, że wlejesz do wody dwie łyżeczki sody i soku z cytryny. Pamiętaj, żeby rozmieszać obie substancje w różnych pojemnikach. Następnie połącz płyny w proporcji 1:1. Przelej mieszaninę do butelki z rozpylaczem i spryskaj powierzchnie, na których znajduje się osad. Dokładnie doczyść zabrudzone miejsce za pomocą szczotki lub gąbki. Uważaj jednak, aby nie zarysować kafelek lub porcelany. Na sam koniec spłucz resztkę specyfiku.

Jak usunąć kamień z toalety. Przyda ci się ten popularny napój

Często używanym i skutecznym produktem na kamień w łazience jest Cola. Słodki płyn najlepiej sprawdza się przy nalocie wewnątrz muszli klozetowej. Jedyne co musisz zrobić, to zalać toaletę jedną butelką napoju i odczekać około godziny. Po tym czasie przeczyść porcelanę szczotką i spłucz wodę. Nie dość, że pozbędziesz się nieestetycznego nalotu, to jednocześnie udrożnisz rury. 

Więcej o: