O tych miejscach najczęściej zapominamy podczas sprzątania. To siedliska bakterii!

Zazwyczaj podczas regularnego sprzątania czyścimy te miejsca, które są widoczne. Nawet podczas dokładnych porządków zdarza się, że zapominamy o kilku miejscach i rzeczach, choć korzystamy z nich codziennie. Sprawdź, o jakich mowa.

Zdarza się, że nawet perfekcyjne panie domu zapominają o regularnym czyszczeniu niektórych miejsc. Pomijanie ich to błąd, który często wynika z nieuwagi. Osadzający się tam kurz i bakterie sprawiają, że szybko stają się najbrudniejszymi miejscami w naszych domach. O jakie miejsca chodzi? Nie zgadniecie.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Najbrudniejsze miejsca w naszym domu. Często zapominamy o ich czyszczeniu

Chwytasz je codziennie, kilka razy dziennie, czystymi i brudnymi rękami. Zapewne ostatni raz dokładnie były przez ciebie czyszczone w czasie pandemii. Już wiesz, o czym mowa? Oczywiście o klamkach i uchwytach. O ile te od drzwiczek czy szuflad jeszcze zdarza nam się myć podczas wycierania kurzu, o tyle klamki czy gałki w drzwiach już niekoniecznie. Osadzają się na nich bakterie, drobnoustroje, a także brud. Dlatego pamiętaj, by czyścić je regularnie. Szczególnie zadbaj o klamki od drzwi wejściowych i tych prowadzących do łazienki.

Kiedy ostatni raz zdarzyło ci się dokładnie umyć pilot od telewizora? Jeśli odpowiedź brzmi "nie pamiętam", to znak, że najwyższa pora na sięgnięcie po ścierkę. Kurz, pot, resztki jedzenia, a przede wszystkim gromadzące się na nim bakterie sprawiają, że jest to jeden z najbrudniejszych przedmiotów w naszym domu. Szczególnie że raczej rzadko zdarza się komukolwiek myć ręce przed skorzystaniem z pilota lub już po. Wystarczy, że regularnie przetrzesz pilot ściereczką zwilżoną wodą z odrobiną mydła.

Jednym z rzadko sprzątanych miejsc jest też kosz na śmieci. Nawet mocny worek na śmieci nie uchroni pojemnika przed bakteriami i brudem. Szczególnie gdy do pojemnika na odpady zmieszane wyrzucisz resztki jedzenia. Choć mycie kosza po każdym jego opróżnieniu może wydawać się przesadą, to warto się tego trzymać. Kosz możesz myć mieszanką wody i octu. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Podczas sprzątania nie zapominaj o tym miejscu. Odkurzaj je regularnie

Poduszki czy kołdry do spania wietrzysz zapewne regularnie. Ale co z poduszkami z kanapy i przestrzeniami między siedziskami? Gromadzą się tam kurz, roztocza, bakterie, resztki jedzenia, włosy, sierść zwierząt i cała masa innych drobinek. Dlatego nie zapominaj o dokładnym odkurzaniu obić, a w szczególności przestrzeni i szpar w kanapie. Wietrz nie tylko pościel, lecz także poduszki z kanapy.

Więcej o: