Jak doprać białe skarpetki? Szklanka tego produktu sprawi, że odzyskają dawny kolor

Brudne białe skarpetki to prawdziwe wyzwanie nawet dla najsilniejszych środków czyszczących. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu usuniesz trudne zabrudzenia. Wystarczy, że sięgniesz do kuchennej szafki. Wystarczy szklanka tego produktu, a skarpetki odzyskają swój dawny kolor.

Domowe sposoby często mogą być o wiele skuteczniejsze od znanych produktów czyszczących. Te znacznie tańsze środki są łatwo dostępne, a większość z nich na pewno już masz w domu. Zamiast przepłacać za silne chemikalia, warto sięgnąć po sprawdzone produkty z kuchennej szafki. Jak doprać białe skarpetki? Oto kilka tanich trików.

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Jak doprać białe skarpetki? Wystarczy użyć szklanki octu

Ocet to częsty element domowych porządków. Pomimo nieprzyjemnego zapachu, środek jest jednym z najpopularniejszych tanich zamienników detergentów. Jeśli chcesz szybko stłumić jego woń, dodaj do niego kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Jak wykorzystać ocet do prania białych skarpet? Przepis jest banalnie prosty.

Wystarczy, że wymieszasz ze sobą szklankę kwasu i 500 ml wody. Zamocz skarpetki w płynie i zostaw je na około 30 minut. Po tym czasie wypierz je w pralce. Ocet, nie dość, że pozbędzie się większości zabrudzeń i bakterii, to dodatkowo zmiękczy materiał. Dzięki temu późniejsze pranie będzie o wiele skuteczniejsze. 

Inne skuteczne sposoby na białe pranie. Przydadzą ci się jajka i aspiryna

Nie tylko ocet świetnie się sprawdzi w roli detergentu. W kuchni znajdziesz także kilka innych produktów, które skutecznie doczyszczą brudne białe ubrania. Jeśli masz w planach zrobić pranie, zjedz na śniadanie jajecznicę. Skorupki z jajek wyciągną nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Wrzuć je do woreczka z drobnymi oczkami i umieść w pralce razem z odzieżą. Wybierz odpowiedni program i zrób pranie. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Nieco bardziej kosztowny sposób wymaga użycia aspiryny. Pokrusz kilka tabletek i wymieszaj je z wodą. Podobnie jak w triku z octem, mocz ubrania w tej mieszaninie przez około 30 minut. Na sam koniec przepierz odzież w pralce. Aspiryna, za sprawą wysokiej zawartości kwasu acetylosalicylowego szybko usunie plamy i przebarwienia. 

Więcej o: