Postaw ten kwiat w łazience i pozbądź się wilgoci. To naturalny filtr powietrza!

Nadmiar wilgoci w łazience może prowadzić do sporych problemów. Atmosfera tego typu sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, a także jest niekorzystna dla układu oddechowego. Jak rozwiązać ten problem? Ta roślina szybko poprawi atmosferę i usunie z niej nadmiar wilgoci.

Kwiaty w domu to nie tylko piękne ozdoby. Wiele z nich ma także inne pożyteczne zastosowanie. Pod lupę warto wziąć popularną paproć. Roślina nie tylko wpłynie na walory estetyczne, ale także poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu. Jak użyć jej jako pogromcę wilgoci? Oto kilka porad.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Masz problem z nadmiarem wilgoci w łazience? Postaw w niej paproć

Paproć to tzw. naturalny filtr powietrza. Co więcej, można ją hodować w warunkach, które są niekorzystne dla innych roślin. Kwiat nie tylko usunie nadmiar wilgoci z atmosfery, ale także spowolni rozwój bakterii i pleśni. Z tego powodu warto hodować ją w łazience. Roślina uwielbia zacienione miejsca. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może jej zaszkodzić. Pielęgnacja paproci szybko poprawi powietrze w każdym pomieszczeniu, w którym ją ustawisz. 

Oprócz wykorzystania paprotki warto także pamiętać o kilku skutecznych trikach na zmniejszenie wilgotności w łazience. Przede wszystkim staraj się, jeśli to możliwe, wywieszać mokre pranie zewnątrz lub na balkonie. Schnące ubrania w dużym stopniu wpływają na powietrze. Dobrze jest również wypróbować sposób z ziarnkami ryżu. Ustaw je na jednej z półek, a w krótkim czasie zauważysz znaczny spadek wilgotności atmosfery w łazience. 

Jak dbać o paproć? Poznaj kilka kluczowych zasad

Co prawda, wilgotny klimat, który zwykle panuje w łazience, dobrze wpływa na rozwój paproci. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba o nią odpowiednio zadbać. Pamiętaj, że roślina nie cierpi suchego podłoża. Regularnie ją podlewaj i zraszaj jej liście miękką wodą. Raz na jakiś czas warto także użyć domowego nawozu.

Przygotujesz go z zaledwie jednej torebki herbaty. Po przestudzeniu naparu dolej go do ziemi, w której zasadzona jest paproć. Możesz także wykorzystać resztki kawy. Wystarczy, że zalejesz fusy wodą i odczekasz krótką chwilę. Tak przygotowanym specyfikiem podlej roślinę. Dzięki temu będzie zdrowa, a jej liście uzyskają "soczysty" zielony odcień.

Więcej o: