Co wsypujemy do każdej przegródki w szufladzie pralki? "Mam 29 lat i nadal nie mam o tym pojęcia"

Większość pralek ma zwykle 3 przegródki. Do czego służy każda z nich? Jak się okazuje, wiele osób nie ma o tym pojęcia. Umieszczenie detergentu w niewłaściwej przegrodzie może negatywnie wpłynąć na ubrania.

Każdy z nas robi pranie. Jednak dużo osób robi to w niewłaściwy sposób. Najczęściej popełnianym błędem jest umieszczanie złego środka w nieodpowiedniej przegrodzie szuflady. Co wsypać do każdej z nich? To pytanie wywołało spory szum w sieci. 

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Gdzie wsypać proszek i wlać płyn do prania? "Robiłam to źle przez 30 lat"

Temat przegród w szufladzie pralki nabrał rozgłosu, po tym, jak popularny brytyjski prezenter radiowy - Roman Kemp udostępnił mocno ironiczny post na Twitterze. 

Jestem Roman. Mam 29 lat i nadal nie mam pojęcia, co włożyć do każdej z nich...

Jak się okazało, Roman nie jest jedynym człowiekiem, który nie wie jakie detergenty należy wsypać do poszczególnych przegródek. Post radiowca został udostępniony na facebookowej grupce Family Lockdown Ideas. Kobieta, która podzieliła się wpisem Kempa, przyznała się, że także nie wie, do czego służą oddzielne kieszonki na detergenty. 

Musiałam się tym podzielić, bo właśnie odkryłam, że robiłam to źle przez 30 lat i wsypywałam proszek do prania nie tu, gdzie trzeba.

Jak właściwie robić pranie? Głos w tej sprawie zabrała ekspertka od sprzątania

Post zwrócił także uwagę Laury de Barra — perfekcyjnej pani domu pochodzącej z Irlandii. Kobieta podzieliła się swoją ekspercką wiedzą z internautami mierzącymi się z opisanym wcześniej problemem. 

Zazwyczaj są 3 przegródki, w których umieszczamy: pranie wstępne, proszek do prania, środek zmiękczający. Niewiedza może sprawić, że ubrania będą bardziej śmierdzące, drapiące i nie starczą nam na długo, lub po prostu nie będą służyły do tego, do czego powinny.

W takim razie, do czego służy konkretna przegródka? Większość z nich jest oznaczona słabo widocznymi symbolami rzymskiej jedynki, dwójki i ... kwiatka! Dziwne znaczki to nie koniec nietypowych rozwiązań stosowanych przez producentów pralek. Symbole, w zależności od modelu, mogą być przedstawione w innej kolejności. Z tego powodu najlepiej zapamiętać, co oznacza każdy z nich. Miejsce oznaczone kwiatkiem jest przeznaczone dla płynu do tkanin. Rzymskie cyfry oznaczają kolejno: przegródkę na pranie wstępne oraz na pranie właściwe. Proszek powinno się zawsze wsypywać do kieszonki oznaczonej symbolem "II".

Więcej o: