Masz skórzane buty? Przekrój ziemniaka i przetrzyj nim obuwie. Efekt cię zaskoczy

Niektóre domowe sposoby mogą wydawać się dziwaczne. Jednym z trików tego typu jest przetarcie butów przekrojonym ziemniakiem. Jak się okazuje, to właśnie ten sposób jest idealnym rozwiązaniem na częsty problem. Wypróbuj go, a efekt na pewno cię zaskoczy!

Skórzane buty i torebki wraz z upływem czasu mogą tracić swój kolor i blask. Jak temu zapobiec? W takich przypadkach najlepiej sięgnąć po sprawdzony domowy sposób z ziemniakiem. Ten trik szybko odnowi znoszone akcesoria. 

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Przekrój ziemniaka i przetrzyj nim buty. Domowy sposób na odświeżenie akcesoriów ze skóry

Aby odświeży skórzane buty i inne akcesoria wcale nie potrzebujesz drogich chemikaliów. Wystarczy, że skorzystasz z soku z ziemniaka. Substancja w krótkim czasie odnowi materiał, przywracając mu jego dawny kolor, elastyczność i blask. Co więcej, środek idealnie sprawdzi się podczas usuwania zabrudzeń i różnego rodzaju przebarwień. Jak wyczyścić skórę za pomocą ziemniaka? Przede wszystkim, pozbądź się z niej jak najwięcej brudu - zaschnięte błoto, piasek, czy ziemia muszą zostać usunięte ręcznie. Następnie przekrój kartofel i dokładnie natrzyj nim buty lub torebkę. Przetrzyj materiał szmatką. Postaraj się to zrobić, zanim nałożony na niego sok wyschnie. 

Do czego jeszcze można użyć ziemniaka? Ten sposób znały nasze babcie

Oprócz sprawdzonego sposobu na plamy i przebarwienia, ziemniak sprawdzi się także w rozwiązaniu jeszcze jednego problemu. Ten trik wykorzystywały już nasze babcie. Dziś, gdy na sklepowych półkach można znaleźć praktycznie każdy produkt, duża część z nas zapomina o domowych remediach. Co robić, gdy podeszwy butów się ślizgają? Najlepiej natrzeć je przekrojonym ziemniakiem. Jego soki nie tylko pozbędą się zabrudzeń, ale także zwiększą przyczepność obuwia.

Więcej o: