Zwiń folię aluminiową w kulkę i włóż ją do zmywarki. Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Oprócz pakowania jedzenia, folia aluminiowa ma szereg innych pożytecznych zastosowań. Wystarczy, że zwiniesz ją w kulkę i wrzucisz do zmywarki, a twoje naczynia będą wyglądały jak nowe. Nie dość, że trik sam w sobie jest po prostu banalny, to w dodatku pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Efekt, który spowodowały kulki z folii aluminiowej w zmywarce, zaskoczył chyba każdego, kto wypróbował ten trik. Za sprawą tych kilku srebrnych zawiniątek naczynia i sztućce odzyskują dawny blask zaledwie po jednym myciu. Jak to możliwe? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Włóż dwie kulki z folii aluminiowej do zmywarki. Efekt na pewno cię zaskoczy

O tym, że zmywarka jest jednym z najprzydatniejszych urządzeń w całej kuchni, chyba nie trzeba dyskutować. Ten jeden sprzęt znacznie skraca czas, który musielibyśmy przeznaczyć na ręczne mycie naczyń. Jednak jej ekspresowe tempo potrafi być swego rodzaju mieczem obusiecznym. Po wyciągnięciu przyborów z urządzenia można czasem zauważyć na nich smugi lub szary nalot. Jak poradzić sobie z tym problemem? W takich przypadkach najlepiej użyć sprawdzonego sposobu z kulkami z folii aluminiowej. 

Na samym początku upewnij się, czy twoja zmywarka jest przystosowana do mycia elementów wykonanych z aluminium. Jeśli jest, koniecznie wypróbuj ten banalny trik. Po zapakowaniu naczyń do środka urządzenia uformuj z folii dwie niewielkie kulki. Następnie dodaj kostkę lub inny używany przez ciebie detergent i ustaw program. Po zakończeniu mycia od razu zobaczysz różnicę, zwłaszcza przyglądając się sztućcom oraz metalowym garnkom, czy patelniom. Utensylia znów zaczną wyglądać jak nowe!

Czy ten sposób jest bezpieczny dla naczyń? Wyjaśniamy, na czym polega cały trik

Sposób z kulkami z folii aluminiowej w zmywarce jest całkowicie bezpieczny dla sztućców i naczyń. Nie musisz się bać, że metalowe zawiniątka porysują twoją zastawę. W trakcie pracy urządzenia, środki chemiczne zawarte w detergentach wchodzą w reakcję z aluminium. To właśnie dzięki temu możesz cieszyć się efektami widocznymi gołym okiem.

Pamiętaj jednak, aby nie korzystać z tego sposobu nazbyt często. Drobinki folii w dużych ilościach mogą zaszkodzić zdrowiu. Aluminiowe kulki wrzucaj do swojej zmywarki tylko wtedy, gdy zobaczysz, że na twoich naczyniach zaczęły pojawiać się smugi lub szary nalot.

Więcej o: