Żółta wstążka w ogrodzie? Jest tam nie bez powodu! To sposób na pozbycie ię uciążliwego problemu

Coraz częściej sięgamy po domowe sposoby na dbanie o rośliny, od samodzielnie przygotowywanych nawozów po naturalne środki przeciwko szkodnikom. Jednym z takich trików jest żółta wstążka. Po co umieszczać ją w ogrodzie? Sprawdźmy.

Uprawa roślin w ogrodzie wiąże się z wieloma zadaniami. Czas, jaki poświęcamy na ich pielęgnację, przynosi nam satysfakcję w postaci długo oczekiwanych zbiorów czy pięknych kwiatów. Problem pojawia się w momencie, gdy nasze rośliny zostają zaatakowane przez szkodniki. Co wtedy? Warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Dzięki temu zapobiegniemy problemom i ograniczymy szkody. Jednym z nich jest żółta wstążka, którą można zauważyć w wielu ogrodach.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Powieś w ogrodzie żółtą wstążkę. Efekt cię zaskoczy 

Każdy, kto zaczyna uprawiać rośliny, obawia się ataku szkodników. Jednym z najgorszych koszmarów ogrodnika są mszyce. Te owady w krótkim czasie potrafią poczynić poważne szkody w ogrodzie. Atakują nie tylko ogródki, lecz także balkony, a nawet rośliny doniczkowe. Rozmnażają się w szybkim tempie i równie szybko niszczą nasze uprawy. Na dodatek inwazja mszyc może prowadzić do ataku mrówek. Z tego powodu warto jak najszybciej sięgnąć po środki zapobiegawcze. Jednym z nich jest żółta wstążka.

Kret w ogrodzie Jak się pozbyć kreta z ogrodu? Odstrasz szkodnika, nie wydając złotówki!

Jak to działa? Żółtą wstążkę czy pasek innego materiału w tym kolorze przewiąż lub powieś na roślinach i grządkach, które chcesz uchronić przed atakiem mszyc. Kolor ten przyciągnie biedronki. A te są naturalnym wrogiem mszyc.

Jedna biedronka w jeden dzień jest w stanie zjeść nawet 100 owadów. Obecność biedronek pozwoli więc uchronić rośliny przed atakiem i powstrzymać inwazję. Dodatkowo te owady pomogą pozbyć się również larw muchówek, chrząszczy, a także mączlików czy miodówek, które żerują na naszych roślinach.

Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów? Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów? Wypróbuj ten banalny trik

Domowy sposób na mszyce. Wypróbuj ten oprysk

By uniknąć inwazji mszyc, możesz w ogrodzie posadzić rośliny, które je odstraszą. Mowa o lawendzie, czosnku czy mięcie. By pozbyć się tych szkodników, warto też sięgnąć po domowy oprysk. W litrze wody rozpuść 1/4 łyżeczki sody, możesz dodać kilka kropli oleju lub mydła. Wymieszaj i przelej do spryskiwacza, a następnie dokładnie pokryj rośliny, nie zapominając o spodzie liści. Powtarzaj co 3-4 dni, dopóki szkodniki nie znikną. Martwe osobniki razem z osadem z sody usuń przy pomocy wody.

Więcej o: