Dlaczego w zamrażalniku nie ma światła? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w zamrażalniku nie ma światła, choć w lodówce jest? Jeśli tak, to zapewne mieliście też na ten temat różne domysły. Jaki jest powód? Sprawdźmy!

Światło w lodówce to spore udogodnienie, szczególnie dla nocnych marków, które lubią zaglądać do kuchni późną porą. Z jakiegoś powodu jednak światło nie jest dostępne w standardowych zamrażalnikach. Dlaczego? Odpowiedź może być zaskakująca.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Dlaczego w zamrażalniku nie ma światła? Są różne teorie

Nie wyobrażamy sobie życia bez światła w lodówce. To znacznie ułatwia zlokalizowanie produktów. Dlaczego więc ta funkcja nie jest dostępna w zamrażalniku? Istnieje wiele różnych teorii na ten temat. Niektórzy uważają, że to zbędne udogodnienie. Z zamrażalnika korzystamy rzadziej, jest on też znacznie mniejszy od lodówki. Do tego jego konstrukcja zazwyczaj umożliwia odnalezienie potrzebnych składników czy mrożonek przy dziennym świetle lub kuchennej lampie. Światło padające z zewnątrz powinno więc w zupełności wystarczyć. Jaki jest prawdziwy powód?

Sprzątanie domowej roboty płynem (zdj. ilustracyjne) Najczęściej popełniane błędy podczas sprzątania? Jest ich aż pięć!

Powód braku światła w zamrażalniku? Może zaskoczyć

Przede wszystkim, w zamrażalniku panują o wiele niższe temperatury niż w lodówce. Z tego powodu konieczne byłoby wykorzystanie specjalnych żarówek, które nie uległyby uszkodzeniu w temperaturze -18 czy -20 stopni Celsjusza. Żadna standardowa żarówka nie byłaby w stanie działać normalnie. Szybko by się bowiem spaliła. Montaż specjalnych odpornych na niskie temperatury żarówek z kolei wpłynąłby na wyższą cenę urządzenia. W sklepach są dostępne modele z taką opcją, są jednak o wiele droższe.

Czujesz w domu nieprzyjemny zapach lub wilgoć? Pora wyczyścić wentylację! To banalnie proste Czujesz w domu brzydki zapach lub wilgoć? Pora wyczyścić wentylację!

Drugą przyczyną jest… brak miejsca. Oświetlenie zabrałoby tak cenną w zamrażalniku przestrzeń użytkową. A przecież nawet bez żarówki zdarza się, że tej zaczyna nam brakować.

Więcej o: