Trzymasz ręczniki w łazience? Popełniasz błąd! Lepiej przenieś je w inne miejsce

Zapewne większość z nas w łazience trzyma nie tylko ręczniki, z których aktualnie korzysta, lecz także te zapasowe. Zdarza się, że układamy je na widoku, szczególnie gdy spodziewamy się gości. Okazuje się, że to błąd. Sprawdźmy dlaczego!

Ręczniki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Korzystamy z nich codziennie i staramy się dbać o nie tak, by służyły nam jak najdłużej. Często wybieramy takie ręczniki, które będą efektownie prezentować się w łazience. Z tego powodu niektórzy decydują się na umieszczenie zapasu w widocznym miejscu. Okazuje się, że to nie najlepszy pomysł. Gdzie trzymać ręczniki i dlaczego łazienka nie jest dla nich najlepszym miejscem?

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Trzymasz ręczniki w łazience? To błąd!

Ręczniki, kosmetyki czy akcesoria do makijażu chcemy mieć pod ręką. Z tego powodu umieszczamy je w łazience. I choć produktom zamkniętym w szczelnym opakowaniu nic nie grozi, pędzle do makijażu czy ręczniki lepiej trzymać w innym miejscu.

Regulacja okien na zimę. Zdjęcie ilustracyjne Regulacja okien na zimę. Co warto wiedzieć? [PORADNIK]

Panująca w łazience wilgoć w połączeniu z często słabą wentylacją oraz obecnością toalety sprawiają, że miejsce to jest idealne do rozwoju grzybów i bakterii. Te szybko osadzają się na przechowywanych w łazience przedmiotach, w tym również na ręcznikach. Aktualnie używane najlepiej prać co 3-4 dni lub przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu unikniesz problemów skórnych czy nieprzyjemnego zapachu. Ale co z zapasowymi ręcznikami? Łazienka nie jest dla nich najlepszym miejscem. Zarówno ręczniki trzymane w szafce w łazience, jak i te znajdujące się na wierzchu mogą pochłaniać wilgoć. Po pewnym czasie zaczną brzydko pachnieć. To oznaka rozwoju bakterii i grzybów, w tym szkodliwej pleśni. To szczególnie niebezpieczne w przypadku ręczników wykonanych z bawełny.

Sprzątanie domowej roboty płynem (zdj. ilustracyjne) Najczęściej popełniane błędy podczas sprzątania? Jest ich aż pięć!

Gdzie przechowywać ręczniki? Trzymaj je w szafie

Najlepszym miejscem do przechowywania zapasowych ręczników jest szafa lub komoda. Trzymaj je w suchym miejscu, np. w sypialni czy w salonie. Do środka możesz włożyć woreczek z ryżem, który wchłonie nadmiar wilgoci.

Ręczniki, z których aktualnie korzystasz, najlepiej rozwieś na wieszakach. Pamiętaj o odpowiedniej odległość między nimi. Ręczniki nie powinny się stykać. Po użyciu wytrzep i rozwieś ręcznik do wyschnięcia.

Więcej o: